Strona główna 0_Slider Motoserce zabije w Świdnicy! Motocykliści zachęcają do oddawania krwi i szykują moc...

Motoserce zabije w Świdnicy! Motocykliści zachęcają do oddawania krwi i szykują moc atrakcji

0

Ogromnym powodzeniem cieszyły się ostatnie akcje oddawania krwi organizowane w Świdnicy przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Zapotrzebowanie na „najcenniejszy lek” nie maleje, dlatego w najbliższą sobotę do udziału w zbiórce krwi zachęcać będą motocykliści biorący udział w ogólnopolskiej inicjatywie Motoserce. Na świdnickim Rynku będzie można nie tylko zrobić dobry uczynek, ale również ciekawie spędzić czas!

zdjęcie ilustracyjne

Motoserce to ogólnopolska akcja krwiodawstwa organizowana przez kluby zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. – Motoserce jest ideą wynikającą z potrzeby serca i z chęci działania. Naszą akcją chcemy zwrócić uwagę na brak tego cennego daru jakim jest krew w polskich szpitalach oraz pragniemy propagować idee krwiodawstwa – tłumaczą organizatorzy.

Już w najbliższą sobotę do oddawania krwi zachęcać będą świdniccy motocykliści. – Zapraszamy 11 września na Rynek w Świdnicy, gdzie będziecie mogli podzielić się tym drogocennym płynem, a przy okazji uczestniczyć w atrakcjach, jakie przygotowaliśmy razem ze wspierającymi nas osobami – zachęcają organizatorzy świdnickiego Motoserca, które odbywać się będzie w godzinach od 9.00 do 16.00.

W ramach akcji krew będzie można oddać w ambulansie wałbrzyskiego RCKiK od godz. 9.00 do 13.00. Na uczestników wydarzenia czekać będzie też szereg atrakcji, w tym m.in. pokaz w wykonaniu Marcina Głowackiego, pokazy sztuk walki oraz ratownictwa medycznego (z możliwością zwiedzania karetki przez najmłodszych), prezentacja motocykli oraz amerykańskich samochodów Dodge RAM, zajęcia fitness, a także występy na żywo Take Blues oraz Dekadent.

Sobotnie wydarzenie nie będzie jedyną okazją do oddania krwi. W każdy czwartek na świdnickim Osiedlu Młodych mają miejsce akcje Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Najbliższa zbiórka krwi odbędzie się już 9 września w godzinach od 9.00 do 13.00 w budynku dawnego Gimnazjum nr 1 (ul. Kozara-Słobódzkiego 21).

Kilka dni później, 14 września na chętnych do oddania najcenniejszego daru czekać będzie mobilny punkt poboru krwi, który stanie na Rynku w Świebodzicach (w godz. 9.00-13.00). Przedstawiciele wałbrzyskiego krwiocentrum przypominają, że krwiodawcy mogą liczyć na słodki ekwiwalent, dwa dni wolnego od pracy, a także zniżki w przejazdach koleją.

Według danych RCKiK w Wałbrzychu z 8 września 2021 roku, średnie są obecnie zapasy krwi grup A Rh + oraz 0 Rh+. Na poziomie optymalnym są zapasy krwi grupy B Rh-, 0 Rh- oraz AB Rh-, natomiast w przypadku krwi grupy A Rh-, B Rh+ oraz AB Rh+ zapasy są wysokie.

/opr. mn/

Poprzedni artykułZ Nordschleife na Tor Poznań [FOTO]
Następny artykułWypadek z udziałem motocyklisty na krajowej 5-tce koło Dobromierza