Strona główna Wydarzenia Strzegom Licealiści w Strzegomiu z nowym boiskiem

Licealiści w Strzegomiu z nowym boiskiem

0

Kończy się prace przebudowa wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu. Uczniowie będą mogli grać w koszykówkę, siatkówkę, tenis i piłkę ręczną. Wszystkie boiska zostały wyposażone w bramki, kosze i słupki.

Prace rozpoczęły się w czerwcu i przede wszystkim została wymieniona nawierzchnia z asfaltowej na syntetyczną. Ponadto zbudowany został mur oporowy, poprawiono oświetlenie i odwodnienie terenu. Zamontowane zostało ogrodzenie i piłkochwyty, Przebudowany został wjazd, dosadzono nowe rośliny. Inwestycja została sfinansowana w całości ze środków budżetowych powiatu, a kosztowała 586 tysięcy złotych.

– To kolejna inwestycja w infrastrukturę sportową przy placówkach oświatowych podległych powiatowi świdnickiemu. Wcześniej wielofunkcyjne boiska wybudowano przy Zespole Szkół Budowlano – Elektrycznych, III Liceum Ogólnokształcącym, II Liceum Ogólnokształcącym, a boisko przy Zespole Szkół Mechanicznych doczekało się gruntownego remontu i przebudowy. Natomiast przy Zespole Szkół Ekonomicznych wybudowana została hala sportowa, w której trenują siatkarki z klasy o profilu sportowym V Liceum Ogólnokształcącego – wylicza Piotr Dębek, rzecznik Starostwa Powiatowego w Świdnicy.

/opr. red./
Zdjęcia udostępnione przez Starostwo Powiatowe w Świdnicy

Poprzedni artykułJak wybrać rozkładany stół w dobrych pieniądzach. Promocje z Bodzio na meble do salonu i kuchnie
Następny artykułPrzestraszony psiak na Osiedlu Młodych. Czyja zguba? [Aktualizacja]