Strona główna Wydarzenia Świebodzice Krwiodawcy ponownie wsparli potrzebujących. Oddali 12 litrów krwi

Krwiodawcy ponownie wsparli potrzebujących. Oddali 12 litrów krwi

0

Znakomitym wynikiem zakończyła się wczorajsza zbiórka krwi w Świebodzicach. Do podzielenia się najcenniejszym lekiem zgłosiło się 33 chętnych.

Mobilna zbiórka krwi odbyła 14 września w krwiobusie, który stanął przed wejściem do świebodzickiego ratusza. – Zainteresowanie jak zawsze było duże. Do punktu zgłosiły się 33 osoby, z których 28 oddało krew. Udało się zebrać jej ponad 12 litrów – informują urzędnicy z Urzędu Miejskiego w Świebodzicach. Kolejna zbiórka planowana jest na listopad.

Wcześniej, bo już w czwartek, 16 września krew będzie można oddać w budynku dawnego Gimnazjum nr 1 (ul. Kozara-Słobódzkiego 21) w Świdnicy. W godzinach od 9.00 do 13.00 odbędzie się akcja zorganizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.

Według danych RCKiK w Wałbrzychu z 15 września 2021 roku, średnie są obecnie zapasy krwi grup 0 Rh+. Na poziomie optymalnym są zapasy krwi grupy A Rh+, B Rh-, 0 Rh- oraz AB Rh-, natomiast w przypadku krwi grupy A Rh-, B Rh+ oraz AB Rh+ zapasy są wysokie.

/UM Świebodzice, opr. mn/