Strona główna Artykuł sponsorowany Jak pozbyć się pluskiew z domu?

Jak pozbyć się pluskiew z domu?

0

Pluskwy nadal są jednym z największych szkodników nękających domy, hotele, szpitale, atrakcje, a nawet transport publiczny. Ze względu na ich zdolność do cichego wkradania się do rzeczy i podróżowania na duże odległości, pluskwy zyskały sławę jako doskonałe autostopowicze. Co gorsza, pluskwy z łatwością zarażają każdy rodzaj środowiska wewnętrznego. Gdy znajdą się w nowym środowisku, mogą „zaatakować” wiele miejsc poza łóżkiem, takich jak kanapy i krzesła, wnętrza ramek do zdjęć, a nawet za płytkami przełączników elektrycznych.

Jak więc wykryć pluskwy w swoim domu lub łóżku?
Jednym z najczęstszych miejsc, w których ludzie mogą po raz pierwszy spotkać pluskwy, jest pokój hotelowy. Podróżni powinni sprawdzić miejsce, w którym przebywają, pod kątem pluskiew, gdy tylko przybędą, i powiadomić personel, jeśli podejrzewają istnienie pluskwy.

Innym powszechnym, ale mniej znanym sposobem, w jaki ludzie przynoszą pluskwy do domu, jest kupowanie używanych mebli, które mogą już być zaatakowane. Pamiętaj, aby zawsze dokładnie sprawdzić używane kanapy, materace lub sprężyny skrzynkowe i inne miękkie przedmioty przed wniesieniem ich do środka.

Co zrobić, jeśli zauważysz pluskwy?
Jeśli dojdzie do inwazji, natychmiast wezwij specjalistę od zwalczania szkodników w celu uzyskania pomocy. Pluskwy mogą się szybko rozmnażać i rozmnażać, więc im wcześniej zwalczysz plagę, tym lepiej.

Pluskwy niestety są bardzo trudnym szkodnikiem do wykrycia. Dlatego też jedynie pomoc specjalistów takich jak Ogólnopolskie Centrum DDD może w tym przypadku rozwiązać ten problem.

Odpluskwianie, w zależności od wielkości inwazji niestety może wiązać się z całkowitą utylizacją niektórych mebli. Co prawda, nie zawsze tak jest, jednak są sytuacje, w których wyrzucenie łóżka czy mebli jest jedyną opcją na całkowite pozbycie się pluskiew.

Co z innymi owadami?
Firmy takie jak OC DDD to również świetny sposób na pozbycie się innych owadów. Dezynsekcja to jedna z najważniejszych działalności usługowych firmy. W skład tej metody wchodzi m.in. odkleszczanie, odkomarzanie, zwalczanie mrówek, karaluchów, pająków, os i wielu, wielu innych. Firma dysponuje także odpowiednim sprzętem w celu dezynfekcji, ozonowania pomieszczeń i pojazdów, sprzątania lokali po zmarłym, a także deratyzacji czyli usuwania gryzoni.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułJedni wracają na zwycięską ścieżkę, drudzy wciąż bez wygranej
Następny artykułPrzepisywanie nagrań – dlaczego warto je zlecić firmie, która się w tym specjalizuje?