Strona główna 0_Slider Jak i dlaczego doszło do zabójstwa na Francuskiej? Wyjaśnianiem sprawy zajęli się...

Jak i dlaczego doszło do zabójstwa na Francuskiej? Wyjaśnianiem sprawy zajęli się śledczy z Opola

0

Prokuratura Rejonowa w Opolu zajęła się wyjaśnianiem okoliczności zabójstwa, do którego doszło pod koniec sierpnia w mieszkaniu przy ulicy Francuskiej w Świdnicy. 19-letni Mikołaj D. zadał swojemu 45-letniemu ojczymowi 12 ciosów nożem. Nastolatek został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Przypomnijmy, do zbrodni przy Francuskiej doszło 28 sierpnia. Podejrzanym o dokonanie zabójstwa jest Mikołaj D. – Sąd Rejonowy w Świdnicy zastosował na wniosek Prokuratury Rejonowej w Świdnicy tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy wobec 19-letniego mężczyzny podejrzanego o dokonanie zabójstwa konkubenta swojej matki. Prokurator Rejonowy w Świdnicy wykonał już wszystkie czynności w niezbędnym zakresie dotyczącym zabezpieczenia śladów i dowodów na wstępnym etapie postępowania – mówił pod koniec sierpnia Tomasz Orepuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

Wyjaśnianiem okoliczności zabójstwa nie będzie jednak zajmować się świdnicka prokuratura. Śledczy wystąpili bowiem o przekazanie sprawy prokuraturze spoza okręgu świdnickiego. – Biorąc pod uwagę fakt, że strony tego postępowania są blisko spokrewnione z jednym z długoletnich pracowników prokuratury z naszego okręgu, prokurator rejonowy wystąpił do prokuratora regionalnego o wyłączenie Prokuratury Okręgowej w Świdnicy i wszystkich podległych jej prokuratur z tego postępowania i przekazanie tej sprawy innej prokuraturze, spoza naszego okręgu – tłumaczył Orepuk. Jak wskazywał, ma to na celu uniknięcie ewentualnych zarzutów co do braku bezstronności świdnickich śledczych.

Śledztwo w sprawie zabójstwa ostatecznie trafiło do Opola. – Prokuratura Rejonowa w Opolu została wyznaczona do prowadzenia postępowania przeciwko Mikołajowi D. podejrzanemu o czyn z art. 148 §1 kodeksu karnego. Mikołaj D. pozostaje pod zarzutem zabójstwa Sylwestra P., któremu w dniu 28 sierpnia br. zadał 12 ciosów nożem powodując m. in. rany kłute klatki piersiowej i jamy brzusznej. W złożonych wyjaśnieniach podejrzany co do zasady potwierdził sprawstwo odnośnie zarzucanego mu czynu – informuje Stanisław Bar, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Wobec podejrzanego zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. W toku dotychczasowego postępowania zdołano m.in. uzyskać opinię biegłego z zakresu medycyny sądowej przesłuchano także świadków na okoliczność relacji panujących pomiędzy podejrzanym i ofiarą – przywołuje Bar. Zaznacza przy tym, że z uwagi na początkową fazę postępowania, jak również charakter przestępstwa, prokuratura nie będzie zdradzać bliższych informacji w sprawie zabójstwa.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułRemontują aulę Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych [FOTO]
Następny artykuł106 km/h na „pięćdziesiątce”