Strona główna Artykuł sponsorowany Gondola, spacerówka i fotelik w jednym, czyli za co kochamy wózki wielofunkcyjne?

Gondola, spacerówka i fotelik w jednym, czyli za co kochamy wózki wielofunkcyjne?

0

Czy można kupić jeden wózek, który będzie służył naszemu dziecku od pierwszych dni po narodzinach aż do czasu, gdy malec będzie wolał chodzić? Takie zadanie spełniają wózki dziecięce 3w1, w których na jednym stelażu zamontujemy gondolę, spacerówkę oraz nosidełko. Czy taki pojazd jest więc rozwiązaniem idealnym, czy ma jednak jakieś wady?

Wyróżniamy dwa typy wózków wielofunkcyjnych: 2w1 i 3w1. W obu przypadkach mamy jeden stelaż, do którego doczepiamy różne elementy. W opcji 2w1 jest to gondolka i spacerówka, natomiast wózki dziecięce 3w1 mają na wyposażeniu jeszcze nosidełko, które posłuży także jako pierwszy fotelik samochodowy. Już sam ten fakt sprawia, że wielu rodziców nawet nie myśli o zakupie innego modelu. Za co jeszcze kochamy wózki wielofunkcyjne?

Zalety wózków dziecięcych 3w1
Pierwszą z nich jest na pewno oszczędność pieniędzy i czasu. Choć wyjściowo taki model kosztuje więcej niż klasyczny wózek głęboki, to jednak w dłuższej perspektywie będzie to mniejszy wydatek niż trzy różne akcesoria: gondola, spacerówka i nosidełko. Oszczędzamy także czas, który musimy poświęcić na wybór i szukanie kolejnych produktów.

Wózki dziecięce 3w1 są także praktyczne i funkcjonalne. Nie potrzebujemy żadnych adapterów, bo wszystkie elementy są do siebie idealnie dopasowane. Łatwo się je wpina oraz montuje. Podobnie działa to w modelach 2w1.

Nie bez znaczenia jest tu wygoda rodziców. Wyobraźmy sobie sytuację, w której maluch zasypia w nosidełku podczas jazdy, ale trzeba go przenieść do domu lub umieścić w wózku. W przypadku tradycyjnego modelu, cała akcja skończy się prawdopodobnie płaczem. Jeśli mamy wózek wielofunkcyjny, po prostu wepniemy łupinę w stelaż bez budzenia malca.

Wózki dziecięce 3w1 są stabilne i bezpieczne. Nie sprawiają również problemów przy manewrowaniu.

Czy wózki wielofunkcyjne są dla każdego?
Nie wszyscy rodzice będą zachwyceni możliwościami oferowanymi przez wózki dziecięce 3w1. Dla niektórych osób wadą może być fakt, że modele ważą zwykle więcej niż np. standardowa spacerówka lub gondola. Innym nieco problemów może nastręczać składanie wózka, choć ten aspekt można wyeliminować, jeśli nabierzemy wprawy. Trzeba pamiętać, że nosidełko spełnia swoją funkcję fotelika samochodowego tylko przez kilkanaście tygodni, potem może okazać się za małe dla dziecka i trzeba będzie kupić nowy element wyposażenia. Ten moment i tak następuje, jeśli kupujemy tradycyjne nosidełko do samochodu. Wózki dziecięce 3w1 mogą okazać się także zbyt dużym jednorazowym wydatkiem na początku. Niektórzy rodzice wolą rozłożyć zakup poszczególnych elementów wyposażenia na raty.

Wózki dziecięce 3w1 – jak wybrać najlepszy?
Na rynku jest tyle modeli wózków wielofunkcyjnych, że każdy rodzic bez problemów wybierze najbardziej optymalny dla siebie i swojego dziecka. Podczas zakupu zwróćmy uwagę na to, czy odpowiada nam ciężar oraz czy sposób składania wózka i montowania wózka jest wystarczająco łatwy. Nie bez znaczenia są również koła. Wózki dziecięce 3w1 posiadają różne rodzaje kół, a ich wybór jest bardzo indywidualną kwestią.

/Artykuł sponsorowany/