Strona główna 0_Slider Biało-zieloni walczą o punkty z Orłem

Biało-zieloni walczą o punkty z Orłem [LIVE]

0

Po dwóch ostatnich zwycięstwach piłkarze pierwszej drużyny IgnerHome Polonii-Stali Świdnica mają chrapkę na trzeci kolejny skalp na boiskach dolnośląskiej IV ligi. Dziś podopieczni trenera Grzegorza Borowego powalczą na trudnym terenie w Ząbkowicach Śląskich, mierząc się z miejscowym Orłem! Zapraszamy na tekstową RELACJĘ LIVE z tego wydarzenia!

Do rozpoczęcia spotkania około 10 minut.

Biało-zieloni zagrają w składzie: Ko, Paszkowski, Salamon, Barros, Kasprzak, Sowa, Szuba, Białasik, Kotfas, Tragarz, Myrta.

Zawody rozpoczną się o godz. 17.00, poprowadzi je trójka z KS Legnica.

Za moment pierwszy gwizdek arbitra.

Rozpoczynamy spotkanie – jak na razie w tabeli lepiej wygląda sytuacja świdniczan, którzy w swoim dorobku mają 7 punktów. Orzeł obecnie z 3 „oczkami”.

2′ – zamieszanie w szesnastce świdniczan, Barros wybił piłkę wprost pod nogi Szydziaka i zrobiło się niebezpiecznie.

3′ – próbował urwać się Tragarz, ale powstrzymany przez obrońców.

6′ – próba przerzutu piłki Sowy do Kotfasa niedokładna – od bramki rozpocznie Gembara.

8′ – bardzo dobra akcja gości, mocne wrzucenie piłki w pole karne Orła – Sowa niestety nie przeciął futbolówki.

9′ – faulowany w polu karnym przez bramkarza Kotfas – mamy jedenastkę! Na 1:0 strzela strzela Szuba – prowadzimy w Ząbkowicach Śląskich!!!

12′ – efektowne uderzenie „angielką” piłkarza rywali – futbolówka mija światło bramki.

13′ – Łaski ogląda żółtą kartkę i to już drugie napomnienie dla gospodarzy (wcześniej bramkarz – Gembara).

15′ – poza sytuacją Szydziaka – Orzeł jak na razie nie potrafi na poważnie zagrozić bramce Kot.

16′ – Kasprzak dorzuca futbolówkę w pole karne – do uderzenia z woleja składa się Kotfas, lecz jego próba była zbyt delikatna i została zablokowana.

18′ – Barros – żółta kartka.

20′ – stały fragment gry, brak asekuracji – rywale uderzają z dystansu, ale nieskutecznie.

22′ – Tragarz próbował dogrywać do Kotfasa – zbyt mocno i piłka padła łupem bramkarza Orła – szkoda!

23′ – Maciejewski – żółta kartka.

23′ – Tragarz próbował uderzenia z wnętrza pola karnego – niedokładnie.

26′ – Kotfas znajduje się oko w oko z Gembarą, ale przegrywa ten pojedynek.

29′ – teraz w sytuacji sam na sam z golkiperem znalazł się Kasprzak – uderzenie z ostrego kąta wybronił bramkarz ząbkowiczan.

34′ – instynktowne uderzenie jednego z zawodników rywali z dystansu – broni Kot.

36′ – Tragarz znakomicie ubiegł bramkarza i uderzył na bramkę Orła. Niestety dla nas zmierzającą do sieci piłkę zdołał w ostatniej chwili wybić defensor miejscowych.

37′ – Białasik znajduje się na wysokości pola karnego i uderza na bramkę Gembary – dobra interwencja bramkarza Orła.

38′ – Sowa – żółta kartka.

43′ – Aldeir upomniany żółtą kartką – to już czwarty zawodnik Orła z żółtkiem.

45′ – sędzia dolicza 2 minuty.

kończymy pierwszą połowę – wygrywamy w Ząbkowicach Śląskich 1:0!

46′ – rozpoczynamy drugą połowę – niestety bez Paszkowskiego, który opuszczał plac gry utykając. Zastępuje go Polak.

46′ – Buryło – żółta kartka.

48′ – dobra akcja na skrzydle Kotfasa z Kasprzakiem – do akcji wkroczyli defensorzy rywali.

50′ – żółta kartka dla trenera Orła – Huberta Górskiego. Pierwszy trener ząbkowiczan Rafał Markowski mecz ogląda zza ogrodzenia. To efekt wyrzucenia z boiska podczas ostatniego starcia z Bielawianką Bielawa.

52′ – Tragarz faulowany w polu karnym – mamy jedenastkę! Myrta przegrywa starcie z Gembarą – wciąż tylko 1:0 dla IgnerHome Polonii-Stali Świdnica!

53′ – błyskawicznie ruszamy z kolejną akcją – Tragarz niestety fatalnie pudłuje!

54′ – Tragarz i Myrta rehabilitują się! Szymon znakomicie dorzuca piłkę z prawej flanki, Robert wykańcza akcję głową – mamy 2:0!!!

55′ – teraz niebezpiecznie w naszym polu karnym – Kot łapie piłkę i przyciska ją do piersi. Szkoda tego rzutu karnego i przestrzelonej „setki” Tragarza – prowadzenie mogłoby być wyższe, ale i tak nie można narzekać.

59′ – biało-zieloni kontrolują przebieg wydarzeń na trudnym terenie w Ząbkowicach Śląskich i oby tak zostało. Jak na razie taktyka nakreślona przez trenera świdniczan Grzegorza Borowego daje zdecydowanie większe efekty niż plan na ten pojedynek naszego byłego szkoleniowca, a obecnie opiekuna Orła, Rafała Markowskiego.

62′ – Szuba dorzuca piłkę w pole karne – łapie ją Gembara.

63′ – Zygadło zmienia strzelca drugiego gola – Myrtę.

63′ – Tragarz znajduje się w sytuacji sam na sam z Gembarą – przekombinował niestety tę akcję, próbował mijać bramkarza i wygonił się poza pole gry.

66′ – Tragarz przymierzył zza linii pola karnego – futbolówka minęła światło bramki.

70′ – Szuba decyduje się na uderzenie z dystansu – niecelne.

72′ – Trzyna zastępuje Kotfasa.

75′ – Szuba próbował zaskoczyć bramkarza strzałem po krótkim słupku – piłka o włos minęła bramkę.

76′ – kontra świdnickiego zespołu – Tragarz próbował mijać defensora rywali, lecz nieskutecznie.

77′ – Białas zmienia Białasika.

81′ – dorzucamy kolejną piłkę w pole karne – dobrze interweniuje Gembara.

83′ – Kusio wchodzi na boisko za Tragarza.

84′ – drużyna Orła wciąż bezradna – bez celnego strzału na bramkę świdniczan.

85′ – Polak świetnie dogrywa do Trzyny – ten uderza niestety niedokładnie.

86′ – Trzyna – żółta kartka.

87′ – przeciwnicy oddają strzał na naszą bramkę – piłkę pewnie łapie Kot.

88′ – mimo korzystnego wyniku wciąż przy piłce utrzymują się świdniczanie – bardzo dobre zawody w wykonaniu biało-zielonych.

90′ – uderzają gospodarze z rzutu wolnego – piłka wyraźnie przelatuje nad poprzeczką.

90’+ – Białas – żółta kartka.

90’+ – po raz kolejny głupie, bo nie można tego inaczej nazwać i nieodpowiedzialne zachowanie Tomasza Trzyny – druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka! Podobna sytuacja miała miejsce w starciu z Pogonią Oleśnica!

90’+ – rywale trafiają w ostatniej akcji na 1:2 po skutecznej główce!

koniec spotkania – wygrywamy 2:1!!!

Poprzedni artykułWręczenie nagród i koncert na inaugurację świdnickiego sezonu kulturalnego
Następny artykułNiestrudzony społecznik walczy dalej. Kolejne dzikie wysypisko zlikwidowane przez Waldemara Woźniaka [FOTO]