Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Wyścigi drezyn w Jaworzynie Śląskiej

Wyścigi drezyn w Jaworzynie Śląskiej [FOTO/VIDEO]

0

W niedzielne popołudnie ponownie na bocznicy w Jaworzynie Śląskiej chętnie mogli spróbować swoich sił w jeździe drezynami. IV Powiatowe Zawody Drezynowe rozegrane zostały w trzech kategoriach, a na najszybszych czekały pamiątkowe puchary. Tego dnia nie liczyła się jednak rywalizacja tylko dobra zabawa i wspólnie spędzony czas. 

IV Powiatowe Zawody Drezynowe zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie Miłośników Kolei oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej. Rywalizacja toczyła się na terenie bocznicy kolejowej przy ul. Ceglanej w Jaworzynie Śląskiej. Zgromadzeni miłośnicy kolei oraz mieszkańcy okolicznych bloków startowali w  trzech kategoriach: kobiety open (2 osoby), mężczyźni open (2 osoby) oraz rodziny (do 4 osób, w tym minimum jedno dziecko w wieku powyżej 9 lat). W sumie udział wzięło 21 drużyn.

Na wszystkie osoby, które spróbowały swoich sił na torze czekały okolicznościowe medale z imprezy, a na najlepszych zaś dyplomy, puchary oraz nagrody w postaci przejazdu pociągiem po bocznicy Jaworzyna Śląska – Pastuchów w umówionym terminie.

Klasyfikacja Kobiety OPEN: 

  1. miejsce: Fiona i Helga, czas. 1:29 
  2. miejsce: Ada i Jowita, czas 1:35 

Klasyfikacja Mężczyźni OPEN: 

  1. miejsce: Kamil Kolano i Mateusz Wasilewski, czas 1:11 
  2. miejsce: Maciej Zabrzewski i Yaroslav IVanov, czas 1:16 

Klasyfikacja rodzinna: 

  1. miejsce: Miturowie, czas 1:12 
  2. miejsce: Synkowscy, czas 1:16
  3. miejsce: Drużyna RR, czas 1:20 

/Tekst , foto, video: Artur Ciachowski/