Strona główna Artykuł sponsorowany UX designer – zawód przyszłości

UX designer – zawód przyszłości

0

W dobie powszechnej cyfryzacji wiele biznesów przenosi się do sieci i wzrasta zapotrzebowanie na usługi UX designera. Jest to specjalista, który doskonale wie, jak stworzyć stronę internetową, która przyciągnie i zatrzyma klienta. Nic więc dziwnego, że wiele osób zaczyna myśleć o przebranżowieniu się na UX designera. Czym zajmuje się specjalista user experience? Jak zostać UX designerem?

Czym zajmuje się UX designer?
UX designer to bardzo ciekawa praca, która łączy w sobie technologię, socjologię i psychologię. UX to skrót od user experience, co oznacza wrażenia użytkownika wynikające z korzystania z produktu cyfrowego. Projektowanie UX skupia się zatem na tworzeniu atrakcyjnych rozwiązań, które będą funkcjonalne, użyteczne i proste w obsłudze dla każdego użytkownika.

UX designer musi więc zadbać o to, aby produkt wzbudzał w nas pozytywne odczucia, gdyż jego celem jest zwiększenie satysfakcji użytkownika poprzez dostarczenie jeszcze lepszego rozwiązania. Dlatego też przygotowanie projektu poprzedzone jest dokładnymi badaniami i analizami, które pozwolą poznać zachowania i potrzeby klienta oraz sprawdzić, czy dany produkt spełni oczekiwania.

Z tak uproszczonej charakterystyki wynika, że UX designer to osoba wszechstronnie utalentowana. Specjalista, który zna nie tylko podstawy UX projektowania, ale i wszystkie procesy z tym związane. Ma kompetencje programisty, grafika, copywritera, projektanta, analityka… Jednak UX design to praca zespołowa.

Przy projekcie biorą udział specjaliści z różnych działów. Są to np. UX manager, UX researcher, UX designer czy UX writer. Obowiązki UX designera mogą być bardzo zróżnicowane, lecz do podstawowych jego zadań zaliczyć można projektowanie interakcji oraz tworzenie prototypów i makiet, czyli planowanie, jak powinna działać aplikacja, aby była intuicyjna, przyjazna i prosta dla użytkownika.

Jak zostać UX designerem – Jak poznać podstawy UX projektowania?|
Biorąc pod uwagę najważniejsze obowiązki UX designera, wiemy, że praca wymaga odpowiedniego przygotowania. Teoretycznie w najlepszej sytuacji znajdują się graficy, marketingowcy i osoby, które znają już podstawy UX projektowania i tworzenia interfejsów użytkownika. Jeśli jednak nie masz doświadczenia, a chciałbyś pracować na stanowisku UX designera, to nic straconego! Duże znaczenie mają również indywidualne predyspozycje i zainteresowania dotyczące projektowania.

Jeśli chcesz skorzystać z możliwości rozwoju zawodowego i podjąć pracę na stanowisku UX designera, zapisz się na kurs organizowany przez specjalistów z branży. Szkolenia UX to jeden z najlepszych sposobów, by w krótkim czasie zdobyć profesjonalną wiedzę oraz praktykę z zakresu UX projektowania.

Na kursie nauczysz się obsługi specjalistycznych narzędzi i poznasz podstawy UX projektowania, które pozwolą Ci zdobyć posadę UX designera. Zdobyte umiejętności i kompetencje potwierdza międzynarodowy egzamin i imienny certyfikat poświadczający ukończenie szkolenia. Kurs UX otworzy przed Tobą drogę do kariery w firmach zajmujących się projektowaniem i budowaniem nowoczesnego oprogramowania.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułUstalili sprawców podpalenia wiaty śmietnikowej na Osiedlu Młodych
Następny artykułMężczyzna utonął w zbiorniku w Jaworzynie Śląskiej