Strona główna 112 Ukradli towar za 123 złote, a grozi im do 10 lat więzienia

Ukradli towar za 123 złote, a grozi im do 10 lat więzienia

2

Surowa kara może czekać dwoje wałbrzyszan, którzy na gościnnych występach w Świdnicy okradli dyskont. Mimo niewysokiej wartości łupu sprawa jest poważna, bo zaatakowali ochroniarza.

Do zdarzenia doszło w czerwcu 2021 roku. Dyżurny świdnickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z samoobsługowych dyskontów doszło do kradzieży rozbójniczej. Jak ustalili policjanci do sklepu przyszła para – kobieta i mężczyzna. Z półek sklepowych zabrali kilka kosmetyków o łącznej wartości 123 zł. i nie płacąc za towar, przeszli przez linię kas. Całe zdarzenie obserwował pracownik ochrony sklepu, który postanowił zainterweniować. Widząc, że para chce opuścić sklep, zaszedł im drogę i próbował odebrać skradziony towar. 25-latka i 29-latek chcąc utrzymać się w posiadaniu skradzionych kosmetyków użyli przemocy wobec pracownika ochrony – opisuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

W wyniku pracy operacyjnej sprawcy tego zdarzenia zostali zatrzymani, a w sprawie usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

/opr. red./

Poprzedni artykułPo wieloletniej batalii doprowadzili do demontażu stacji bazowej telefonii komórkowej na „maszcie hańby” w Świdnicy
Następny artykułDJI Mavic Air 2S – dron do zadań specjalnych