Strona główna 0_Slider Ruszyły zapisy do udziału w świdnickim rajdzie rowerowym!

Ruszyły zapisy do udziału w świdnickim rajdzie rowerowym!

0

Rozpoczęły się zapisy chętnych do udziału w rajdzie rowerowym, który zaplanowano na niedzielę, 19 września. Odbędzie się on w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miejski w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”. Zapisy potrwają do wtorku, 14 września.

Celem rajdu jest promowanie oraz popularyzacja, wśród mieszkańców Świdnicy jazdy na rowerze i zdrowego stylu życia. Aby wziąć w nim udział, należy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Link do zapisów: https://forms.gle/4MnuXF1jiFdFazaL9

Podczas pikniku sportowego na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (od godz. 11.00 do godz. 14.00) zaplanowano ciepły poczęstunek, atrakcje dla dzieci, stanowisko edukacji ekologicznej „Czysta Świdnica” oraz pokazy akrobatyczne. Dodatkowo prowadzona będzie akcja charytatywna dla świdnickiego sportowca, Andrzeja Żumanowa na zakup protezy. Kupon uprawniający do udziału w charytatywnym losowaniu nagród to jedyne 5 zł. Cały dochód z losowania zostanie przeznaczony na wspomniany cel charytatywny.

Rajd rowerowy wystartuje 19 września o godz. 10.00 spod Urzędu Miejskiego w Świdnicy (o godz. 9.00 odbędzie się zbiórka uczestników). Trasa rajdu wynosi około 10 km, meta zaplanowana została tradycyjnie na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Śląskiej. O bezpieczeństwo przejazdu uczestników dbać będzie grupa pilotów, Policja oraz Straż Miejska. Ilość miejsc jest ograniczona – 2 grupy do 500 osób. Grupy wyruszą na trasę w pięciominutowych odstępach czasowych. Podczas pikniku podsumowana zostanie rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

/OSiR Świdnica/

Poprzedni artykułZmarł Ryszard Dudkowski. „Kochał sport, działalność społeczną, a przede wszystkim ludzi”
Następny artykułSrednusha zagra muzykę świata w Świdnicy