Strona główna 0_Slider Szczepienia bez rejestracji w Świdnicy i Strzegomiu już w niedzielę

Szczepienia bez rejestracji w Świdnicy i Strzegomiu już w niedzielę

0

W najbliższą niedzielę każdy dorosły będzie mógł się zaszczepić bez rejestracji w dwóch punktach w powiecie świdnickim. Specjalny autobus stanie na Rynku w Świdnicy, a w Strzegomiu salę konferencyjną na potrzeby akcji udostępni Urząd Miejski.

Z inicjatywy Urzędu Miejskiego w Świdnicy oraz Centrum Usług Medycznych Eskulap i MPK  każdą sierpniową niedzielę w Rynku zaparkuje autobus, w którym będzie możliwość zaszczepienia się, bez wcześniejszej rejestracji, jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson. W najbliższą niedzielę, 8 sierpnia szczepienia zaplanowano w godz. od 11.00 do 17.00. Pierwsza akcja, przeprowadzona1 sierpnia, spotkała się z dużym zainteresowaniem. Szczepionkę przyjęło 210 osób.

W najbliższą niedzielę tj. 8 sierpnia br. będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19 szczepionką Johnson&Johnson bez wcześniejszej rejestracji. Chętnych zapraszam do sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Strzegomiu – w godz. 10.00-21.00 – zachęca burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta.

W Świdnicy i Strzegomiu od maja do lipca funkcjonowały Punkty Szczepień Powszechnych, jednak z powodu spadku zainteresowania samorządy zrezygnowały z ich prowadzenia. W zamian pojawiła się propozycja okazjonalnych szczepień bez rejestracji. Szczepienia cały czas, po wcześniejszym umówieniu, można przyjmować w kilkudziesięciu przychodniach i aptekach w powiecie świdnickim. Mapa punktów szczepień jest dostępna na gov.pl.

W Świdnicy procent w pełni zaszczepionych wynosi 49,00%, w Strzegomiu 44,6%. To zdecydowanie za mało, by można było mówić o odporności zbiorowej.

/asz/