Strona główna Sport Jeździectwo Startuje Strzegom Summer Tour

Startuje Strzegom Summer Tour

0

Jeszcze nie opadły sportowe emocje po rozgrywanych niedawno Mistrzostwach Europy Kuców, a w Morawie już szykuje się kolejny międzynarodowy turniej jeździecki. W piątek startują zawody Strzegom Summer Tour – sztandarowa impreza w wakacyjnym kalendarzu Ośrodka Jeździeckiego Stragona.

Na strzegomskich arenach zobaczymy jeźdźców z 15 krajów na ponad 250 koniach. Rozegrane zostaną cztery konkursy międzynarodowe w krótkim formacie od poziomu jednej do czterech gwiazdek oraz pięć konkursów krajowych, w tym Mistrzostwa Dolnego Śląska w WKKW. W rywalizacji wezmą udział, m.in. Japończyk Yoshiaki Oiwa, podwójny złoty medalista Igrzysk Azjatyckich, Holenderka Merel Blom, drużynowa brązowa medalistka Światowych Igrzysk Jeździeckich oraz Niemiec Andreas Dibowski, złoty medalista olimpijski klasyfikacji drużynowej.

Zawody ruszają w piątek. Pierwszego dnia rozegrane zostaną próby ujeżdżenia. Cross i skoki przez przeszkody zaplanowane są na sobotę i niedzielę. Relacje live będą transmitowane na stronie internetowej zawodów: www.eventing.strzegomhorsetrials.pl, na Clipmyhorse.tv oraz na Facebooku. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Szczegółowy rozkład jazdy pod linkiem: https://www.eventing.strzegomhorsetrials.pl/images/2021/02/Timetable_-_16.08.pdf

/SHT, FOTO: Mariusz Chmieliński/

Poprzedni artykułMiasto dołoży ponad milion złotych do odbudowy altany w Parku Młodzieżowym. Wybrany droższy wykonawca
Następny artykułOblężenie punktów krwiodawstwa. Ruszyli na pomoc 20-letniemu Grzegorzowi