Strona główna Wydarzenia Żarów Siedlimowice pachnące chlebem, czyli Festiwal Mąki po raz piąty!

Siedlimowice pachnące chlebem, czyli Festiwal Mąki po raz piąty!

0

Warsztaty ceramiczne, stoiska ze zdrową żywnością od lokalnych wytwórców, rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy chleb domowego wypieku „Chlebowzięci”, spektakl w wykonaniu Teatru Bezdomnego, a także zwiedzanie młyna z przewodnikiem – to tylko niektóre atrakcje V Festiwalu Mąki w Siedlimowicach, który zbliża się wielkimi krokami. – To będzie uczta dla ducha i ciała! – zapewniają organizatorzy.

Już w tę sobotę, 28 sierpnia zapraszamy do młyna w Siedlimowicach na piątą edycję Festiwalu Mąki. Na gości czekamy od godziny 14.00. Oczywiście jak co roku przygotowaliśmy kilka niespodzianek. Tradycją już jest, że głównym punktem programu Festiwalu Mąki jest konkurs na najlepszy chleb domowego wypieku „Chlebowzięci”. Na domowe chleby czekamy w dniu wydarzenia do godziny 15.00. Potem jury wybierze ten najsmaczniejszy. Piekarz otrzyma nagrodę specjalną i tytuł mistrza domowego wypieku chleba A.D. 2021 – mówi Tomasz Pietrzyk z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Festiwal Mąki to będzie uczta dla ducha i ciała. O Wasze kubki smakowe zadbają: Jagodowe pole z Kalna jednym słowem przepychota, Eko Aronia, kto jadł, ten na długo zapamiętał te smaki. Nie zabraknie też serów wędzonych ze Świdnicy. Dyniowy zakątek to marka, której miłośnikom dobrego, a przede wszystkim zdrowego jedzenia, nie trzeba przedstawiać. Koło Gospodyń Wiejskich z Imbramowic ma za sobą kilka wygranych kulinarnych konkursów, więc pań z Imbramowic w Siedlimowicach nie mogło zabraknąć. All Canna – to zdrowe produkty z konopi. Prawdziwe podpłomyki, a tym samym powrót do przeszłości zaserwuje nam, nie kto inny tylko, pani Iwona Markiewicz, żona właściciela młyna. Bo kto jak nie pani Iwona zna się najlepiej na mące i to w dodatku tej siedlimowickiej. Tak, ciasto marchewkowe też będzie. Tak, mąkę na miejscu też będzie można kupić – wyliczają organizatorzy.

O doznania artystyczne zadbają: Pracownia kreatywności, Teatr Bezdomny, na warsztaty koronki klockowej zaprasza pani Elżbieta Struzik. Ponadto od 15.00 do 18.00 zapraszamy na warsztaty ceramiczne, które poprowadzi pani Agata Marcinkowska z MANOceramics – Nowoczesny Design – Tradycyjna technika ręcznego wytwarzania. Wiemy, też jak ciekawi jesteście historii młyna w Siedlimowicach, dlatego w tym dniu Waszym przewodnikiem będzie Bogdan Mucha z Żarowskiej Izby Historycznej – dodają.

/GCKiS Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułPodziękują za plony podczas gminnych dożynek [PROGRAMY]
Następny artykułUschnięte lub skradzione rośliny, wymyte alejki. Prezydent zabiera głos w sprawie problemów w zrewitalizowanym parku