Strona główna Artykuł sponsorowany Rusztowanie aluminiowe – jakie wybrać?

Rusztowanie aluminiowe – jakie wybrać?

0

Rusztowania aluminiowe to nowoczesne konstrukcje, które ze względu na coraz większą popularność są produkowane przez szerokie grono renomowanych producentów. Jeszcze do niedawna na polskim rynku największą popularnością cieszyły się rusztowania stalowe, jednak na ten moment zostały one zastąpione innowacyjnymi konstrukcjami z lekkiego, a zarazem wytrzymałego aluminium.

Rusztowania aluminiowe – dostępne rodzaje
Do najpopularniejszych zaliczyć można rusztowania elewacyjne i jezdne. Pierwsze posiadają lekką konstrukcję aluminiową, która gwarantuje szybki, łatwy i bezpieczny montaż. Dodatkowo zamknięty profil pozwala na stabilną pracę za pomocą prostego montażu złączy oraz samo zakleszczającym się trzpieniom. Rusztowania aluminiowe elewacyjne to często wybierane konstrukcje również ze względu na długą żywotność poszczególnych elementów.

Rusztowania jezdne wykonane są lekkiego aluminium. Na rynku można znaleźć modele składane oraz zaopatrzone w schody wewnętrzne. Konstrukcja wyposażona jest w specjalne rolki jezdne, dzięki czemu w trakcie pracy bez problemu można manewrować rusztowaniem oraz zmieniać jego miejsce położenia. Aby ustawić rusztowanie systemowe w wybranym przez nas miejscu wystarczy jedynie zwolnić hamulec.

Zastosowanie rusztowań aluminiowych
Rusztowania aluminiowe wykorzystywane są do wszelkich prac na wysokościach, ale mogą być też używane wewnątrz budynków do prac konserwacyjnych w zakładach produkcyjnych i przemysłowych. Dodatkowo rusztowania to pomocne konstrukcje podczas montażu imprez w plenerze, tworzenia scen, opraw graficznych czy estrad. Rusztowanie aluminiowe przejezdne może być również wykorzystane do użytku prywatnego. Będą dobrym wyborem przy wykonywaniu wszelkich prac przy elewacji domów czy budynków gospodarczych.

Rusztowania aluminiowe – na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego modelu?
Najważniejszą kwestią jest wybranie rusztowania od sprawdzonego producenta, bowiem tylko wtedy mamy pewność, że konstrukcja będzie nie tylko solidna, ale i bezpieczna. Większość rusztowań na polskim rynku to konstrukcje, które posiadają certyfikat bezpieczeństwa B.

Dodatkowo przy zakupie oraz wynajmie rusztowań aluminiowych powinno otrzymać się od sprzedawcy deklarację bądź certyfikat zgodności rusztowania zgodny z normą PN-M-47900 i dokumentację techniczno-ruchową.

Wybierając odpowiednie rusztowania aluminiowe warto zwrócić się do profesjonalnych firm. Jedną z wiodącą firm na rynku, która specjalizuje się w dystrybucji rusztowań aluminiowych od takich producentów jak: Krause, Faraone, Altrad czy Layher jest firma ARAD. Szukasz nowoczesnej i solidnej konstrukcji? Sięgnij po asortyment przedsiębiorstwa ARAD.

Źródło: www.Arad.pl – Rusztowania i Ogrodzenia

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułGórska Odyseja w Górach Sowich. Sprzątali i promowali nieśmiecenie w górach [FOTO]
Następny artykułWysoka porażka AKS-u, Granit liderem