Strona główna 0_Slider Policjanci zlikwidowali przydomową plantację konopi. Zatrzymano 29-latkę

Policjanci zlikwidowali przydomową plantację konopi. Zatrzymano 29-latkę [FOTO]

5

Świebodziccy policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich urządzoną w przydomowym ogrodzie. Zatrzymanej 29-latce, która zajmowała się pielęgnacją „ogródka”, grozić może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze zespołu kryminalnego z Komisariatu Policji w Świebodzicach prowadząc działania wymierzone w przestępczość narkotykową w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że na jednej z posesji na terenie Świebodzic ma znajdować się nielegalna plantacja konopi indyjskich – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Ich ustalenia się potwierdziły.

W przydomowym ogrodzie, którego pielęgnacją zajmowała się 29-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego znalazło się wydzielone miejsce dla krzewów konopi indyjskich. Funkcjonariusze w sumie zabezpieczyli 11 sztuk tych krzewów w różnej fazie wzrostu. Rośliny poddane zostały badaniom na testerze narkotykowym, co potwierdziło, że jest to marihuana – informuje Ząbek.

Zatrzymana w tej sprawie 29-latka usłyszała już zarzuty. Przed sądem odpowie za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomani.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPołamany stół i ławki. Wandalizm na boisku sportowym w Bukowie
Następny artykułSynoptycy ostrzegają przed burzami z gradem