Strona główna 0_Slider Policjanci przechwycili ponad 12 kilogramów marihuany i zlikwidowali nielegalną uprawę

Policjanci przechwycili ponad 12 kilogramów marihuany i zlikwidowali nielegalną uprawę [FOTO/VIDEO]

0

Na terenie powiatu świdnickiego dolnośląscy policjanci zlikwidowali domową plantację konopi indyjskich oraz zabezpieczyli łącznie ponad 12 kilogramów marihuany. W tej sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy za przestępstwa narkotykowe będą teraz odpowiadać przed sądem.

Policjanci z dolnośląskiej komendy zajmujący się na co dzień przestępczością narkotykową zlikwidowali profesjonalną, domową uprawę konopi indyjskich. Do ujawnienia całego procederu doszło na terenie powiatu świdnickiego. Na miejscu, w dwóch specjalistycznych namiotach znajdowało się kilkadziesiąt sztuk roślin w różnej fazie wzrostu. W tym samym miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli gotowy susz roślinny oraz profesjonalne urządzenia służące do prowadzenia uprawy – mówi Kamil Rynkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu..

Policjanci przeprowadzili też przeszukania pod innymi adresami, gdzie natrafili na sporą ilość marihuany oraz kilkadziesiąt tysięcy złotych w gotówce. Łącznie zabezpieczono ponad 12 kilogramów marihuany. – Podejrzanymi w tej sprawie są dwaj mężczyźni zatrzymani przez funkcjonariuszy w trakcie prowadzonych działań związanych z likwidacją nielegalnej uprawy. Dwóch 39-latków po zatrzymaniu trafiło do policyjnego aresztu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności – dodaje Rynkiewicz.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności sprawy i ustalają między innymi gdzie miały trafić zabezpieczone narkotyki.

/KWP Wrocław, opr. mn/