Strona główna Kultura Pochodzący ze Świdnicy Sobel zaśpiewał na rozdaniu Fryderyków

Pochodzący ze Świdnicy Sobel zaśpiewał na rozdaniu Fryderyków

1

Pochodzący ze Świdnicy wokalista, który zdobył ogromną popularność w sieci i coraz częściej pojawia się w stacjach radiowych, znalazł się w gronie najpopularniejszych polskich artystów, którzy zaśpiewali podczas gali rozdania muzycznych Fryderyków. Młody raper wykonał balladę zatytułowaną „Fiołkowe pole” i nie krył radości z występu w szczecińskiej Netto Arenie.

Nagroda Muzyczna Fryderyk jest przyznawana od 1995 roku, a od 1999 za wyróżnienia odpowiada Związek Producentów Audio-Video Akademia Fonograficzna, w skład którego wchodzi 1000 artystów, dziennikarzy muzycznych i profesjonalistów z branży muzycznej. Nagrody w tym roku przyznawane są w 13 kategoriach, a na galę uświetniają m.in. Margaret, Natalia Nykiel, Lanberry, Kayah i Viki Gabor, Hania Rani i Mela Koteluk, Natalia Szroeder, Kasia Lins, Ania Dąbrowska, Natalia Przybysz i sanah.

Szymon Sobel  zyskał fanów przede wszystkim dzięki swojej muzycznej aktywności w internecie. Dziś jego piosenki uzyskują milionowe odsłony, a jeszcze niedawno zdobywał laury jako uczestnik Ochotniczego Hufca Pracy w Świdnicy. Uzyskał m.in. II nagrodę za zaśpiewanie piosenki “Nie zabieraj mi siebie” podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Młodzieży OHP’2018 w Lublinie.

Młody wokalista niedawno wydał swój debiutancki album „Pułapka na motyle”, a teledysk do zaprezentowanych podczas dzisiejszej gali „Fiołkowych pól” został obejrzany 51 milionów razy.

/red./