Strona główna 0_Slider Po naszej interwencji miasto zleciło posprzątanie koszmarnego budynku za szpitalem

Po naszej interwencji miasto zleciło posprzątanie koszmarnego budynku za szpitalem

2

Gdyby nie pies jednego ze świdniczan, prawdopodobnie jeszcze długo w opuszczonym budynku za szpitalem Latawiec w Świdnicy gromadziliby się bezdomni i góry śmieci. Po odkryciu wstydliwego miejsca Swidnica24.pl podjęła interwencję i obiekt został wysprzątany.

Przed oczami pacjentów szpitala Latawiec miejsce to osłonięte jest drzewami i zaroślami, ale drogę doskonale znają osoby bezdomne i amatorzy tanich trunków. Opuszczony budynek zamienił się w melinę. Okazuje się, że jest własnością miasta. – pisaliśmy 21 lipca.

Stan budynku bez okien i drzwi, znajdującego się na tyłach szpitala Latawiec, odkrył jeden z mieszkańców Świdnicy. Podczas spaceru pobiegł za swoim psem i nie krył zdumienia tym, co odkrył. Wewnątrz leżały stosy ubrań, pościeli, butelek.

Na naszą interwencję rzeczniczka magistratu Magdalena Dzwonkowska poinformowała, że odpady zostaną uprzątnięte w ramach prac społecznie użytecznych. Dzisiaj na portalu społecznościowym urzędnicy miejscy informują, że wywieziono 6 ton śmieci i informują o zamontowaniu w różnych częściach miasta fotopułapek.

/asz/

Poprzedni artykułSpektakl na letnim basenie w Świebodzicach
Następny artykułRośnie liczba hospitalizacji z powodu COVID-19. Jaka sytuacja w powiecie świdnickim, na Dolnym Śląsku i w kraju?