Strona główna 0_Slider Pijana lekarka przyjmowała pacjentów w stacji dializ. Prokuratura wszczęła śledztwo

Pijana lekarka przyjmowała pacjentów w stacji dializ. Prokuratura wszczęła śledztwo

8

Blisko dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu miała 38-letnia lekarka, która przyjmowała pacjentów w stacji dializ w Świdnicy. Sprawą zajęła się świdnicka prokuratura, a o sytuacji powiadomiony został dyrektor placówki oraz rzecznik dyscyplinarny Okręgowej Izby Lekarskiej we Wrocławiu.

zdjęcie ilustracyjne

Zgłoszenie o nietrzeźwej lekarce przyjmującej pacjentów świdniccy policjanci otrzymali w sobotę, około godziny 13.00. – Z przeprowadzonego badania wynika, że lekarz miał prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu – mówi Beata Piekarska-Kaleta z Prokuratury Rejonowej w Świdnicy. – Tutejsza prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie 38-letniego lekarza, na którym ciążył obowiązek opieki nad pacjentami, a który wykonywał obowiązki będąc w stanie nietrzeźwości, narażając w ten sposób 19 pacjentów stacji dializ w Świdnicy na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – informuje Piekarska-Kaleta.

W związku z wszczęciem śledztwa zlecono policji zabezpieczenie kompletnej dokumentacji pacjentów, którzy zostali przebadani przez lekarkę. – W momencie, gdy prokurator zbierze kompletną dokumentację dotyczącą pacjentów, którzy zostali zbadani przez lekarza i poddani dializie, powoła w sprawie biegłego z zakresu medycyny sądowej, który oceni czy i jakiego rodzaju narażenie nastąpiło – zaznacza prokurator Piekarska-Kaleta.

Jak dodaje, o sytuacji powiadomiono już wcześniej dyrektora placówki NZOZ Stacja Dializ, natomiast w dniu dzisiejszym prokuratura pisemnie zwróciła się o podjęcie przez niego stosownych działań. O sprawie powiadomiono także rzecznika dyscyplinarnego Okręgowej Izby Lekarskiej we Wrocławiu.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułMężczyzna utonął w zbiorniku w Jaworzynie Śląskiej
Następny artykułStroje koszykarskie PEHA – przegląd oferty producenta