Strona główna 112 Pędził 113 km/h przez Świdnicę, był nietrzeźwy

Pędził 113 km/h przez Świdnicę, był nietrzeźwy

0

Pomimo licznych apeli świdnickiej drogówki o zachowaniu bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku przez kierujących, amatorów szybkiej jazdy nie brakuje. W środę policjanci zatrzymali na terenie Świdnicy 22-latka, który aż o 63 km/h przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania pojazdami, jednak nie jest to koniec jego problemów.

25 sierpnia około godziny 23.45 w Świdnicy na ulicy Ludwika Zamenhofa uwagę policjantów ze świdnickiej drogówki przykuł pędzący pojazd marki Opel. Kierujący 22-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego na „pięćdziesiątce” pędził z prędkością 113 km/h. Jakby tego było mało mężczyzna okazał się nietrzeźwy – miał ponad pół promila w wydychanym powietrzu. Pojazd, którym się poruszał nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC, za co zgodnie z przepisami ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, kierującemu grozi kara pieniężna w wysokości 5600 zł – relacjonuje Michał Rzepecki z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Za wykroczenia, których dopuścił się mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 1000 zł. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd, zgodnie z kodeksem karnym za czyn z art. 178a (prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego) grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 – dodaje Rzepecki.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPomysł na prezent dla właściciela psa
Następny artykułDresy siatkarskie PEHA – dopełnij swój sportowy wizerunek