Strona główna Artykuł sponsorowany Pakowanie przesyłki przed wysyłką – sprawdź przydatne akcesoria

Pakowanie przesyłki przed wysyłką – sprawdź przydatne akcesoria

0
W dzisiejszych czasach sprzedaż, czy zakup rzeczy na odległość to nic nadzwyczajnego. Coraz częściej robimy zakupy przez Internet bądź sprzedajemy niepotrzebne rzeczy na różnych serwisach ogłoszeniowych, dając im tym nowe życie. Cały proces sprzedaży nie jest skomplikowany. Jednak najczęściej problem sprawia nam samo zapakowanie przesyłki, szczególnie, wtedy kiedy chcemy wysłać coś kruchego czy szklanego. W takim wypadku musimy pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu przesyłki, tak aby nie zniszczyła się w czasie transportu i w całości dotarła do odbiorcy.

W co zapakować produkt?
Najczęściej spotykaną formą pakowania przesyłki są po prostu pudełka kartonowe. Aktualnie możne kupić je w każdym sklepie papierniczym, budowlanym, bądź Internecie. Możemy sobie wybrać odpowiadający nam rozmiar, za niewielką ceną. Jeśli wysyłamy paczki dość często, to warto pomyśleć o zakupie większej ilości kartonów, dzięki temu uda się nam na nich zaoszczędzić parę groszy, a także na ewentualnej przesyłce.

Źródło: https://www.mandras.pl/pudelka-kartonowe-i-tuby-c-25.html

Karton należy dobrać tak, abyśmy nie musieli wysyłanego produktu wciskać na siłę, ale też, żeby nie przesuwał się w transporcie. Należy też nie zapominać, podczas nadawania paczki musimy podać jej wymiary. Praktycznie każda firma przesyłkowa wymaga podania szerokości, wysokości i głębokości paczki. W takim wypadku ciężko byłoby nam podać takie dane, jeśli wysyłaliśmy produkt o nietypowym kształcie i przykładowo owinęliśmy je tylko papierem. Co prawda można zamówić przesyłkę niestandardową, jednak to znacznie podnosi jej koszt. Pudełka kartonowe znacznie ułatwią nam sprawę. Jednak nie tylko karton nam jest potrzebny, aby nasza przesyłka dotarła do celu w całości.

Czym wypełnić karton i zabezpieczyć przesyłkę?
Bardzo często podczas pakowania paczki, okazuje się, że w kartonie zostało jeszcze sporo miejsca, szczególnie w wypadku rzeczy o niestandardowych wymiarach. W takiej sytuacji warto pomyśleć o jakimś wypełniaczu do pudełka. Ludzie często stosują, to co mają pod ręką. Czasami można się spotkać z paczką wypełnioną gazetami, czy pociętymi kartonami. Jednak taka metoda, często zawodzi, bo papier czy karton łatwo może się przerwać i nieszczęście gotowe. Dlatego też dobrą alternatywą będzie folia bąbelkowa. Zapewne każdy z nas kiedyś się z nią spotkał. Folia bąbelkowa jest bardzo sprężysta, dzięki czemu łatwo ją owinąć wokół jakiegokolwiek przedmiotu. Ponadto posiada pęcherzyki wypełnione powietrzem, które amortyzują i chronią przed zniszczeniem delikatne przedmioty.

Źródło: https://www.mandras.pl/wypelniacze-do-pudelek-c-37.html

Taśma pakowa
Po odpowiednim zapakowaniu przedmiotu i zastosowaniu wypełniaczy do pudełek musimy odpowiednio zakleić karton, tak aby nie otworzył się w podróży. Do tego przyda nam się szeroka i mocna taśma klejąca. Na rynku istnieje możliwość zakupu taśmy przystosowanej właśnie do oklejania paczek. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy nasze pudełko kartonowe jest odpowiednio zaklejone, to warto dokleić trochę taśmy, tak aby uzyskać pewność co do stabilnego zamknięcia.

Źródło: https://www.mandras.pl/tasma-pakowa-klejaca-48-mm-c-32_78.html

Po co są specjalistyczne naklejki?
Obecnie można również zakupić nalepki ostrzegawcze. Najczęściej przeznaczone są one dla przewoźnika, który w takim wypadku z większą ostrożnością obchodzi się z taką paczką. Najczęściej używaną jest naklejka z napisem „Uwaga szkło”. Taka informacja daje jasny przekaz kurierowi, że w środku jest coś, co może się potłuc, więc traktuje ją delikatniej, a także nie umieszcza na niej kolejnych paczek. Ponadto można skorzystać z nalepki „Góra, dół”. Jest to oznacznik, który wskazuje, gdzie jest wierzch, a gdzie dno pudełka. Coraz częściej można też spotkać naklejkę, która ma oznaczenie „KG”. Oznacza to, że paczka jest ciężka i należy uważać podczas jej przenoszenia.

Na tak przygotowaną przesyłkę musimy jeszcze nakleić informację dotyczącą adresata i nadawcy. Zazwyczaj można je wydrukować ze strony przewoźnika po wcześniejszym opłaceniu przesyłki. Taką etykietę należy przykleić mocno i w widocznym miejscu. Najlepiej zrobić to na wierzchu kartonu, tak aby nie trzeba było jej co chwilę obracać.

Jeśli skorzystamy z tych wszystkich akcesoriów, to możemy być pewni, że nasza przesyłka do celu trafi bez żadnego problemu.

/Artykuł sponsorowany/