Strona główna Artykuł sponsorowany Odżywki przedtreningowe

Odżywki przedtreningowe

0

Odżywki przedtreningowe to idealna suplementacja dla wszystkich tych, którzy dbają o odpowiednie przygotowanie swojego organizmu do ćwiczeń na każdym etapie treningu. Stymulowanie mięśni przed rozpoczęciem wysiłku sprawia, że pracują one na najwyższych obrotach od samego początku.

Przedtreningówki dostarczają organizmowi odpowiednich reduktorów tkanki tłuszczowej oraz składników budulcowych, a także, co jest bardzo ważne przed rozpoczęciem treningu – energii, która pozwoli nam rozpoczęć pracę nie tylko z większą siłą, ale również z podwyższoną motywacją.

Co zawierają odżywki przedtreningowe?
Odżywki przedtreningowe przygotowują organizm do zwiększonego wysiłku fizycznego i zwiększają jego wytrzymałość. Skład przedtreningówek jest bardzo zróżnicowany, a ich dobór powinien być zależny od naszych indywidualnych celów i oczekiwań. Jest jednak kilka składników, które występują w tego typu odżywkach prawie zawsze. Jednym z nich jest jabłczan cytruliny, który jest połączeniem kwasu jabłkowego i aminokwasu, jakim jest cytrulina. Ta substancja zwiększa ilość kreatyny w mięśniach oraz pomaga w syntezie tlenku azotu. Regularne zażywanie substancji sprawia, że organizm mniej się męczy i ma większe zdolności wysiłkowe. Inną kluczową substancją jest beta-alanina, zwiększająca wydolność aerobową w trakcie treningu, dzięki czemu jesteśmy gotowi na dłuższy i bardziej intensywny trening, a to ma bezpośredni wpływ na wzrost beztłuszczowej masy mięśniowej. Bardzo ważny jest także glukuronolakton zwiększający zdolności wysiłkowe organizmu i pomagający w usuwaniu z niego niepotrzebnych produktów przemiany materii. Ewodiamina z kolei wyróżnia się działaniem termogenicznym, co znaczy, że pomaga w zwiększonym wydzielaniu ciepła. Dzięki temu dochodzi do szybszej redukcji tkanki tłuszczowej i większego wydatku energetycznego. W odżywkach przedtreningowych nie może zabraknąć monohydratu kreatyny, który wpływa na większą zdolność wysiłkową i przyspiesza przyrost beztłuszczowej masy mięśniowej, ma również duży wpływ na regenerację potreningową.

Tauryna i kofeina
Tauryna i kofeina nie tylko pobudzają organizm, co również w tym przypadku ma swoją wagę. Tauryna jako aminokwas niebiałkowy jest produkowana przez organizm w niewielkich ilościach. Bardzo dużą zaletą w czasie treningu jest to, że odpowiada za transportowanie składników odżywczych takich jak glukoza czy kreatyna do komórek mięśniowych, ma więc ogromny wpływ na zwiększenie zdolności wysiłkowych. Kofeina z kolei blokuje receptory adozynowe w mózgu, co ma wpływ ma zmniejszenie zmęczenia, większe zdolności wysiłkowe i zdolność siłową.

Zalety odżywek przedtreningowych
Ten tym odżywek ma bardzo duży wpływ na dostarczanie do organizmu dodatkowej energii, przyspiesza redukcję tkanki tłuszczowej, zwiększa wydolność organizmu, pobudza proces budowy masy mięśniowej, co łącznie wpływa na możliwość dłuższego i bardziej wydajnego treningu. Jeśli więc chcemy w stu procentach wykorzystać każde wykonywane przez nas ćwiczenie, taka suplementacja bardzo zbliży nas do założonego przez nas celu.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułJuż w środę powitają swojego mistrza!
Następny artykułPędzili przez Świdnicę. Trzech kierowców pożegnało się z prawem jazdy