Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Najmłodsi mieszkańcy Pastuchowa zyskali nowoczesny plac zabaw

Najmłodsi mieszkańcy Pastuchowa zyskali nowoczesny plac zabaw [FOTO]

0

Blisko 150 tys. złotych kosztowało utworzenie nowoczesnego placu zabaw w Pastuchowie. Uroczyste otwarcie odbyło się w sobotę, 7 sierpnia.

Otwarcia placu zabaw dokonały dzieci z Pastuchowa wspólnie z zaproszonymi gośćmi – samorządowcami gminy Jaworzyna Śląska, sołtys Pastuchowa Danutą Stelmach, przedstawicielami Rady Sołeckiej Grażyną Wojewodzic oraz Januszem Wudel i zaangażowaną w inwestycję Agnieszką Traczykowską.

Inwestycję zrealizowała firma ROYAL PLAY z Małkini za blisko 150 tys. zł. Zadanie sfinansowane zostało z Rządowego Funduszu Inwestycji lokalnych oraz z programu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi 2021” realizowanego przez Dolnośląski Urząd Marszałkowski. Jak informują przedstawiciele gminy Jaworzyna Śląska, wkrótce zakończone mają zostać kolejne zadania związane z budową stref rekreacyjnych w wszystkich miejscowościach gminy. Opóźnienia mają nastąpić jedynie w Bolesławicach i Bagieńcu ze względu na zmianę planów zagospodarowania przestrzennego oraz nabycie działek w okresie późniejszym. Wszystkie place zabaw zostaną oświetlone oraz wyposażone w monitoring.

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

Poprzedni artykułCo nowego na wielkim ekranie? [KONKURS CINEMA3D]
Następny artykułŚwidnicka pielgrzymka dotarła na Jasną Górę. „Cieszymy się, że mimo pandemii mogliśmy wyruszyć” [FOTO]