Strona główna 0_Slider Kukurydziany labirynt pod Świdnicą czeka na zwiedzających. Twórcy podpowiadają, jak go pokonać...

Kukurydziany labirynt pod Świdnicą czeka na zwiedzających. Twórcy podpowiadają, jak go pokonać [FOTO/VIDEO]

0

Zajmuje powierzchnię około trzech hektarów, a jego ściany wysokie są na ponad dwa metry. Na polu między Tomkową a Starym Jaworowem można zwiedzać gigantyczny labirynt utworzony z zasianej kukurydzy. Jego twórcy przygotowali ostatnio mapę oraz filmowy poradnik, które pomogą przedostać się przez liczne zakręty i ominąć ślepe zaułki.

W ubiegłym roku ogólnodostępna atrakcja powstała pod Milikowicami i cieszyła się sporą popularnością wśród mieszkańców regionu. Tym razem labirynt został zasiany między Tomkową a Starym Jaworowem (mapę zamieszczamy poniżej), na polu należącym do gospodarstwa Majątek Ziemski Stary Jaworów. – Tak jak w ubiegłym roku ma on powierzchnię około 3 ha. Mamy 15 kręgów, które tworzyć będą ściany labiryntu – opisywał wcześniej Aleksander Wysocki z firmy Corteva Agriscience, która drugi rok z rzędu wsparła realizację nietypowego projektu.

Jesienią zapraszamy na Dni Kukurydzy, podczas których labirynt będzie można przejść i obejrzeć w pełnej krasie – zachęcał Wysocki. – Zapraszamy gorąco do tego, żeby tutaj przyjeżdżać. Labirynt jest otwarty, można przyjeżdżać, zwiedzać, bawić się w tym labiryncie – dodał.

W połowie sierpnia twórcy podświdnickiej atrakcji udostępnili mapę, która przedstawia jedną z kilku możliwych tras przejścia labiryntu:

/opr. mn/

Poprzedni artykułPożar budynku gospodarczego w Jagodniku. Zagrożone były zabudowania mieszkalne [FOTO/VIDEO]
Następny artykułŚwietlica w Pszennie jak nowa. Uroczyście otwarto wyremontowany budynek [FOTO]