Strona główna 112 Kolejni kierowcy przesiądą się na fotel pasażera. Pędzili 115 km/h przez Świdnicę

Kolejni kierowcy przesiądą się na fotel pasażera. Pędzili 115 km/h przez Świdnicę

1

Świdniccy policjanci zatrzymali kolejnych dwóch kierowców, którzy rażąco przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Kierujący zostali ukarani mandatami i punktami karnymi, a także stracili prawa jazdy na najbliższe trzy miesiące.

115 km/h to prędkość z jaką dwoje amatorów szybkiej jazdy zostało zatrzymanych 11 sierpnia na terenie Świdnicy, w miejscach gdzie obowiązują ograniczenia prędkości do 50km/h. Około godziny 7.20 zatrzymany został 45-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego kierujący pojazdem marki BMW. 20 minut później mundurowi zatrzymali kolejnego kierowcę, który także znacząco przekroczył dozwoloną prędkość. Kierującą pojazdem marki Alfa Romeo okazała się 34-letnia mieszkanka powiatu wałbrzyskiego – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Amatorzy szybkiej jazdy stracili uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe trzy miesiące. Na miejscu otrzymali także wysokie mandaty, a na ich konto trafiło po 10 punktów karnych – wylicza Ząbek, ponownie apelując o bezpieczną jazdę, rozsądek i rozwagę za kierownicą. – Nadmierna prędkość wciąż jest główną przyczyną wypadków drogowych. Osoby, które nie przestrzegają przepisów i obowiązujących limitów prędkości, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia – przypomina rzecznik KPP Świdnica.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPsi Patrol zawita do Galerii Świdnickiej
Następny artykułLeci na Igrzyska Paraolimpijskie pod okiem trenerki Neptuna Świdnica