Strona główna 112 Jechał autem pomimo zakazu, dodatkowo był nietrzeźwy i miał przy sobie narkotyki

Jechał autem pomimo zakazu, dodatkowo był nietrzeźwy i miał przy sobie narkotyki

0

Świdniccy policjanci zatrzymali 36-letniego kierowcę, który ruszył w drogę mimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Jak się okazało, to nie jedyne co mężczyzna miał na sumieniu. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

7 sierpnia około godziny 2.00 funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, pełniący służbę na terenie gminy Świdnica, zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Ford, którego kierującym okazał się 36-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że wobec mężczyzny orzeczony został sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Na tym nie zakończyły się problemy 36-latka. – W trakcie dalszych czynności przy mężczyźnie ujawniono biały proszek. Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się iż, zabezpieczona biała substancja to amfetamina, której mężczyzna posiadał kilka porcji. Co więcej, przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że 36-latek kierował po użyciu alkoholu – relacjonuje Ząbek. Za czyny, których się dopuścił mężczyźnie grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwidnica solidarna z białoruską opozycją. Słowa otuchy dla więźniów politycznych [FOTO]
Następny artykułPolscy strażacy dotarli do Grecji. Z pożarami walczyć będzie również zastęp ze świdnickiej komendy [FOTO/VIDEO]