Strona główna Artykuł sponsorowany Jak skutecznie wymodelować sylwetkę?

Jak skutecznie wymodelować sylwetkę?

0

Niemal każdy z nas marzy o pięknym, atrakcyjnym ciele. Nie zawsze osiągnięcie tego efektu jest proste. Wymaga kompleksowego podejścia. Tylko łącząc kilka działań ze sobą, możemy schudnąć w zdrowy sposób, utrzymać prawidłową wagę i uzyskać wymarzoną sylwetkę.

Dieta
Dieta jest podstawą zdrowego stylu życia i prawidłowego odchudzania. Bez zmiany systemu żywienia nie jest możliwe osiągnięcie upragnionej wagi, ani zbudowanie tkanki mięśniowej. Specjaliści twierdzą, że jadłospis w około 80% odpowiedzialny jest za redukcję lub przyrost tkanki tłuszczowej. Prawidłowa dieta powinna opierać się głównie na różnorodnych warzywach i owocach. Należy zadbać też o białko i błonnik oraz zdrowe tłuszcze. Bardzo istotny jest aspekt dotyczący mięsa. Najłatwiej jest prowadzić zbilansowaną dietę, sięgając po mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. Jednak dieta wegetariańska czy wegańska również mogą zaspokoić wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

Sport
Sport potrzebny jest nie tylko do zredukowania tkanki tłuszczowej, ale także do budowania masy mięśniowej. Uprawiany hobbystycznie może mieć ogromny, pozytywny wpływ na nasz organizm. Poprawia poziom cukru we krwi oraz ciśnienia. Regularna aktywność wiąże się też z lepszym samopoczuciem. W połączeniu z prawidłową dietą, można zadbać o piękną, atletyczną sylwetkę oraz świetną kondycję.

Pomoc medycyny estetycznej
Zdarza się jednak, że dieta i ćwiczenia nie pomagają nam tak, jakbyśmy chcieli. Nie możemy pozbyć się tkanki tłuszczowej z określonych miejsc. Bardzo często są to ramiona, boczki, plecy, wewnętrzna strona ud lub tzw. bryczesy. Nawet najbardziej skomplikowane treningi nie przynoszą upragnionych efektów. Wtedy klinika medycyny estetycznej Łódź można nam pomóc w znaczący sposób. Zabieg zwany lipolizą pozwala na usunięcie tkanki tłuszczowej z problematycznych rejonów ciała. Podany podskórnie specjalny preparat rozpuszcza tłuszcz i doprowadza do jego wydalenia z organizmu. To bezpieczny zabieg, który nie wymaga długiej rekonwalescencji oraz nie powoduje obrzęków, jak w przypadku liposukcji.

Nie jest to jednak zabieg, który może wykonać każdy. Należy pamiętać, że klinika medycyny estetycznej Łódź w tym wypadku kieruje ofertę do osób o prawidłowej wadze lub zbliżonej do prawidłowej. Nie jest to sposób na odchudzanie się. Procedura ma na celu wymodelowanie niewielkich mankamentów sylwetki.

Pamiętaj, aby z lipolizy korzystać wyłącznie w gabinetach lekarskich. Bardzo ważne jest to, aby osoba przeprowadzająca zabieg posiadała niezbędne uprawnienia, wiedzę oraz doświadczenie.

/Artykuł sponsorowany/