Strona główna Artykuł sponsorowany Gdzie znajduje zastosowanie profil aluminiowy do szkła?

Gdzie znajduje zastosowanie profil aluminiowy do szkła?

0

Elementy szklane są powszechnie wykorzystywane w nowoczesnych aranżacjach wnętrz mieszkalnych i użytkowych. To prowadzi do sytuacji, w której stale poszukujemy najbardziej optymalnych systemów montażu komponentów szklanych. Zależy nam na tym, żeby montaż był łatwy i szybki, a zarazem solidny i bezpieczny. Nie bez znaczenia jest również możliwość demontażu szklanego elementu i jego wymiany na nowy lub ponownego montażu (np. po zakończeniu remontu). Jednym z elementów montażowych znajdujących zastosowanie w przypadku montażu szkła jest profil aluminiowy do szkła.

Wygodne i nowoczesne systemy montażowe do szkła
Profil aluminiowy (tzw. listwa do szkła) to wygodny system montażu elementów szklanych o różnej powierzchni, dzięki któremu z powodzeniem zamontujemy zarówno większe przeszklenia, jak i niewielkie elementy szklane. W aranżacji wnętrz mieszkalnych i użytkowych profil aluminiowy do szkła znajduje zastosowanie m.in.:

  • przy montażu luster,
  • w konstrukcji balustrad szklanych,
  • w konstrukcji ścian szklanych,
  • przy montażu kabin prysznicowych,
  • przy montażu szklanych elementów z podświetleniem LED.

W rezultacie profile aluminiowe do szkła możemy zaobserwować w naszych mieszkaniach i domach, salach fitness, różnego rodzaju lokalach usługowych oraz przestrzeni komercyjnej.

Jak się dobiera profil aluminiowy do szkła?
Wybór listwy aluminiowej do montażu komponentu szklanego powinien być podyktowany przede wszystkim grubością arkuszu montowanego szkła. Producenci listew aluminiowych do szkła oferują szeroki wybór profili o zróżnicowanej grubości. To pozwala na realizację nawet najbardziej śmiałych wizji wnętrzarskich, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa systemu montażowego.

Podczas wyboru profilu warto również zwrócić uwagę na jego wykończenie. Profile aluminiowe charakteryzują się podwyższoną odpornością na szkodliwe oddziaływanie czynników zewnętrznych. Dodatkowo występują w wielu wariantach wykończenia – polerowane, chromowane czy szczotkowane. Wykończenie listwy ma znaczący wpływ na estetykę całej konstrukcji oraz jej dopasowanie do innych elementów metalowych we wnętrzu, dlatego nie powinno być przypadkowe.

Dlaczego fachowcy chętnie sięgają po profile do szkła?
Za ich wyborem przemawia przede wszystkim wygoda i łatwość montażu. Wybierając profile możemy uniknąć konieczności otworowania szkła, a co za tym idzie ograniczyć do minimum ryzyko ewentualnych strat. Profile pozwalają na efektywny i estetyczny, a jednocześnie tani montaż komponentów szklanych wewnątrz i na zewnątrz.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułJak skutecznie wymodelować sylwetkę?
Następny artykułKawałek historii Świdnicy w środku lasu koło… Wejherowa