Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Gmina Jaworzyna Śląska podziękuje za plony

Gmina Jaworzyna Śląska podziękuje za plony

0

Dożynki to niezwykły czas w pracy rolników. To czas podziękowań za zebrane plony, ale też prośba o dalszą pomyślność. W misternie wykonanych wieńcach znajdziemy trud, wdzięczność i radość z udanie zakończonych żniw. Mieszkańcy gminy Jaworzyna Śląska podziękują za plony już w najbliższą sobotę, 28 sierpnia.

Gminne dożynki odbędą się na stadionie miejskim w Jaworzynie Śląskiej. Impreza rozpocznie się o godz. 14.00 polową mszą świętą w intencji rolników. Po mszy odbędzie się część oficjalna z udziałem władz gminy, zaproszonych gości oraz delegacji miast partnerskich: Teplic nad Metui (Czechy) oraz Pfeffenhausen (Niemcy).

Tradycyjnie nie zabraknie przepięknych stoisk dożynkowych przygotowanych przez sołectwa, bogatych w wyroby gastronomiczne oraz ludowe rzemiosło. Rozegrany zostanie też tradycyjny Turniej Wsi, a komisja powołana przez organizatorów wyłoni najpiękniejsze stoisko dożynkowe i nagrodzi najsmaczniejsze oraz najciekawsze potrawy znajdujące się na dożynkowych straganach.

W programie zaplanowano także występy zespołów ludowych – zaprezentują się „Jaworzynianie” z Jaworzyny Śląskiej oraz „Goczałkowianie” z Goczałkowa. O godzinie 18.00 wystąpi na scenie „Lady Folk”, wokalistka wykonująca utwory disco-polo, między innymi o tematyce ludowej. Wieczorem dla spragnionych rozrywki rozpocznie się zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Stan Band”, która potrwa do północy. Do dyspozycji najmłodszych przygotowane zostaną urządzenia rozrywkowe, dmuchańce, euro-bunje, karuzela oraz specjalne zabawy i animacje.

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/