Strona główna 0_Slider Dziurawy fragment ulicy Sikorskiego doczeka się remontu. Wybrano wykonawcę

Dziurawy fragment ulicy Sikorskiego doczeka się remontu. Wybrano wykonawcę

2

Blisko trzy miliony złotych pochłonie remont najbardziej zniszczonego odcinka ulicy Sikorskiego. Świdnicki magistrat wybrał firmę, która zajmie się realizacją drogowej inwestycji. Planowany termin zakończenia prac to połowa czerwca przyszłego roku.

Ulica Sikorskiego jest jedną z głównych arterii komunikacyjnych miasta. Natężenie ruchu jest tam bardzo duże. Dodatkowo na terenach przyległych powstają nowe osiedla mieszkaniowe, rozbudowuje się strefa przemysłowa przy ul. Pogodnej. Remont ostatniego, mocno zdewastowanego fragmentu ulicy Sikorskiego jest wyczekiwany przez wielu mieszkańców – wskazywał wcześniej Maciej Gleba, dyrektor wydziału dróg i infrastruktury miejskiej Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

1 lipca został ogłoszony przetarg na wykonanie remontu odcinka od skrzyżowania z sygnalizacją świetlną przy ul. Strzegomskiej do skrzyżowania z ul. Langiewicza, wraz z budową sięgacza do budynków mieszkalnych nr 42 A-D. Świdnicki magistrat planował przeznaczyć na ten cel 3,8 mln złotych. Zainteresowanie realizacją drogowej inwestycji wyraziły dwie firmy.

We wtorek ogłoszono, że przebudową jezdni i chodników, budową drogi rowerowej, a także przebudową oświetlenia ulicznego zajmie się Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów, które zaproponowało wykonanie prac za kwotę ponad 2 mln 986 tys. złotych. Zgodnie z warunkami przetargu remont powinien zostać zrealizowany do 15 czerwca 2022 roku.

/mn/

Poprzedni artykułBiuro wirtualne – kiedy warto w nie zainwestować?
Następny artykułJak skutecznie i bezpiecznie pozbyć się gruzu z działki?