Strona główna 0_Slider Dolnośląscy strażacy będą walczyć z pożarami w Grecji. Z pomocą rusza też...

Dolnośląscy strażacy będą walczyć z pożarami w Grecji. Z pomocą rusza też zastęp ze świdnickiej komendy [FOTO/VIDEO]

3

Ponad 140 strażaków z województw dolnośląskiego oraz wielkopolskiego jeszcze dzisiaj ma wyruszyć do Grecji, która od kilku dni zmaga się z ogromnymi pożarami. Wśród ratowników, którzy będą walczyć z żywiołem, znalazło się również pięciu strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

fot. Πολιτική Προστασία

Jak przekazali w sobotę strażacy z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, w odpowiedzi na prośbę Grecji nasz kraj skieruje do walki z pożarami 143 strażaków oraz 46 pojazdów z Wrocławia i Poznania, w tym samochody gaśnicze, specjalne, dowodzenia i łączności, kontenery, quady, busy, autobusy i przyczepy. – Są to w sumie dwa moduły do gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów. Zapotrzebowanie na pomoc otrzymano poprzez ERCC (Emergency Response Coordination Centre [pol. Centrum Koordynacji Reagowania Kryzysowego]) – poinformował resort spraw wewnętrznych i administracji.

W sobotę w stan gotowości postawieni zostali też świdniccy strażacy, którzy również udadzą się z pomocą do Grecji. – Do punktu koncentracji sił i środków we Wrocławiu skierowany został jeden zastęp z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy oraz średni samochód ratowniczo-gaśniczy, który został uprzednio przygotowany do prowadzenia długotrwałych działań – potwierdza mł. bryg. Łukasz Grzelak z KP PSP w Świdnicy.

O godzinie 14.00 dokonano odprawy zgromadzonych we Wrocławiu strażaków, po której nastąpił wyjazd do Grecji. – Funkcjonariusze pojadą w region półwyspu Peloponez, gdzie wezmą udział w misji trwającej do 23 sierpnia. Polski moduł Państwowej Straży Pożarnej powinien w poniedziałek dojechać do Grecji. Czekamy na dokładne potwierdzenia, w którym miejscu będziemy zlokalizowani, bo sytuacja tam jest dynamiczna – mówił nadbryg. Adam Konieczny, zastępca komendanta głównego PSP.

/MSWiA, KG PSP, mn/

Poprzedni artykułOsoba niepełnosprawna uwięziona w windzie, nieprzytomny mężczyzna leżący w rowie. Interwencje straży miejskiej
Następny artykułPróba generalna na piątkę! [FOTO]