Strona główna Artykuł sponsorowany Czym są wiązary dachowe? Zalety postawienia na elementy prefabrykowane

Czym są wiązary dachowe? Zalety postawienia na elementy prefabrykowane

0
Patrząc na dach będziemy widzieli jego pokrycie. Niezależnie czy będzie to dachówka, blacha czy inny materiał pokrycie jest tylko jednym z elementów, o charakterze wykończeniowym. Pod nim kryje się cała konstrukcja dachu określana więźbą dachową. Bez niej przygotowanie dachu o odpowiednich właściwościach nie byłoby możliwe. Wykonanie więźby dachowej realizowane jest z drewna o odpowiednich parametrach i kształtach pozwalających na wykonanie konstrukcji, która będzie charakteryzować się wysoką jakością i trwałością. Wśród wykorzystywanych obecnie elementów pojawiają się również prefabrykowane wiązary. Warto się nimi zainteresować i poznać bliżej ich charakterystykę, by zrozumieć dlaczego wiązary w ciągu kilku lat tak mocno zyskały na popularności.

Co to takiego wiązary dachowe?
Wiązary dachowe to elementy charakteryzujące się wysoką wytrzymałością, prefabrykowane z litego drewna, które są podstawowym elementem nośnym wykorzystywanym do konstrukcji dachu. Zadaniem wiązarów jest skuteczne przenoszenie obciążenia z dachu na resztę konstrukcji budynku. Gotowe prefabrykowane wiązary łączy się przy użyciu płytek wielokolcowych. Dzięki ich użyciu możliwa do uzyskania będzie założona w projekcie konstrukcja dachowa. W przypadku wiązarów dużą zaletą jest fakt, że możliwe staje się przygotowanie takiej konstrukcji, takiego projektu, którego nie można będzie zrealizować wykorzystując klasyczną więźbę dachową. Decydując się na wiązary dachowe klient otrzymuje konstrukcję o niedużej wadze, co sprawia, że obciążenie budynku jest mniejsze. W przypadku dużych konstrukcji dachów zastosowanie wiązarów pozwala ograniczyć ilość punktów podparcia.

Wygoda dzięki prefabrykowaniu
W przypadku wiązarów mamy do czynienia z elementami prefabrykowanymi i dla wielu osób wybierających tą opcję jest to czynnik działający na korzyść. Technologia prefabrykacji sprawia, że wiązary dachowe wykonywane są z niezwykłą precyzją. Produkcją sterują systemy informatyczne wykorzystujące obróbkę numeryczną. W ten sposób gotowe elementy są wykonane bardzo dokładnie, zgodnie z przygotowanym projektem i potem ich montaż na budowie nie stanowi problemu. Do tego dochodzi czas jaki zaoszczędzić mogą inwestorzy. Technologia prefabrykacji pozwala na szybkie przygotowanie gotowych wiązarów, których montaż zajmuje kilka dni. W przypadku montażu wiązarów prace konstrukcyjne wykonać można także zimą. Metoda prefabrykacji i montażu na placu budowy pozwala również osiągnąć cel jaki stawia sobie wielu inwestorów, a mianowicie obniżenie kosztów wykonania konstrukcji dachu.

Dach wykonany na zamówienie
Każdy kto będzie się decydował na wiązary dachowe powinien zdać sobie sprawę z tego, że przygotowywane są na zamówienie i realizowane na potrzeby konkretnego projektu. Producenci są w stanie wykonać dowolny kształt wiązara i jego wielkość. Niekiedy rozpiętość sięga nawet 30 metrów. Dobry producent nie ogranicza swoich możliwości i gwarantuje profesjonalne wykonanie prefabrykatów dosłownie pod każdy projekt. Więźba tradycyjna nie daje takiej możliwości, rozpiętość dachów jest wtedy ograniczona. Zastosowanie wiązarów dachowych to również wsparcie działań o charakterze ekologicznym. Projekt komputerowy pozwala na dokładne wykonanie elementów prefabrykowanych dlatego zdecydowanie zmniejsza się zużycie drewna niż w przypadku klasycznej więźby. Montaż gotowych elementów wykonanych w fabryce sprawia, również liczba odpadów na budowie będzie mniejsza.

Szukaj dobrego wykonawcy do wiązarów
Montaż wiązarów dachowych Kasmo to rozwiązanie, które niesie za sobą wiele zalet przy realizacji konstrukcji dachu. Jednocześnie jednak każdy kto będzie chciał się na taką konstrukcję zdecydować powinien pamiętać, by mieć wykonawcę, który będzie w stanie wykonać wiązary na odpowiednim poziomie. Warto poszukać firmy, która ma doświadczenie na tym polu i będzie w stanie zająć się wykonaniem gotowych elementów nawet w przypadku skomplikowanych projektów. Wybór wiązarów to doskonała opcja pod warunkiem, że ma się sprawdzonego wykonawcę.

Wsparcie merytoryczne:

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułKonar spadł na przejście w parku
Następny artykułDwaj chętni do odbudowy altany w Parku Młodzieżowym. Ceny znów wyższe od możliwości miasta