Strona główna 0_Slider Atrakcje w powietrzu i na ziemi. Piknik lotniczy i Puchar Polski Strongman...

Atrakcje w powietrzu i na ziemi. Piknik lotniczy i Puchar Polski Strongman już w ten weekend!

0

Prezentacja samolotów, śmigłowców i szybowców, wystawa pojazdów i sprzętu wojskowego, zawody Pucharu Polski Strongman i spotkanie z Mariuszem Pudzianowskim, a także szereg innych atrakcji czekać będzie na odwiedzających gminne lądowisko w Świebodzicach. W najbliższy weekend odbędzie się tam piknik lotniczy.

Organizatorzy zapewniają, że podczas pikniku, który odbędzie się w dniach 28-29 sierpnia na lądowisku w Świebodzicach nie zabraknie lotniczych atrakcji. Wydarzeniu dodatkowo towarzyszyć będą akcje społeczne, a także Puchar Polski Strongman. – Jeżeli nie macie Państwo zaplanowanego jeszcze zakończenia wakacji, to warto zaglądnąć na Lotnisko, zadbamy o to żebyście dobrze się bawili – zachęcają przedstawiciele Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach oraz Urzędu Miejskiego w Świebodzicach.

W programie imprezy jest: przylot samolotu gaśniczego Dromader, samolotu An-2 Antek, samolotów ultralekkich, śmigłowców, szybowców. Na Gminne Lotnisko przyjadą: pojazdy wojskowe, amerykańskie radiowozy, odbędzie się także wystawa foteli katapultowych i będzie można podziwiać zawody spadochronowe, a także zobaczyć tresurę psów. Piknik Lotniczy jak co roku przyciąga wiele znanych osób, niedawno gościł na nim kosmonauta Mirosław Hermaszewski, a w sobotę 28 sierpnia będzie z nami Strongman Mariusz Pudzianowski, ośmiokrotny Mistrz Polski – Strongman, Sześciokrotny Mistrz Europy Strongman, Pięciokrotny Mistrz Świata Strongman. Mariusz Pudzianowski jest wielkim fanem awiacji i przyleci do nas samolotem – wyliczają organizatorzy.

Lądowisko w Świebodzicach odwiedzi także 10 Brygada Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa, 16 Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej z Wrocławia, Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu, Stowarzyszenie „Grupa Militarno-Historyczna Berliner Mauer. – Ponadto podczas imprezy promującej awiację odbędzie się akcja charytatywna, zorganizowana dla chorego na białaczkę limfoblastyczną Adrianka Nowackiego. Z myślą o najmłodszych zostanie przygotowana strefa zabaw dla dzieci z zamkami dmuchanymi. Każdy kto odwiedzi Piknik Lotniczy może skorzystać z płatnego bufetu, gdzie będą serwowane ciepłe posiłki i orzeźwiające napoje. Jak co roku o transport na lotnisko zadba spółka ZGK Świebodzice, która zapewni bezpłatny autobus – dodają organizatorzy.

W ramach zawodów Pucharu Polski Strongman, które odbędą się w sobotę w godzinach 16.00-19.00, w sześciu ciężkich konkurencjach zmierzy się sześciu zawodników z całej Polski: Adam Żuchowski, Szczepan Krzesiński, Marcin Schabowski, Mariusz Pachut, Dariusz Wejer oraz Krzysiek Kacnerski.

Zobacz relację z ubiegłorocznej edycji pikniku lotniczego w Świebodzicach:

/UM Świebodzice, opr. mn/

Poprzedni artykułGdzie kupować naturalne kosmetyki?
Następny artykułDresy koszykarskie PEHA – szeroki wybór różnorodnych wariantów do wyboru