Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie zaprasza na multimedialny spektakl poświęcony twórczości Stanisława Lema. Widowisko multimedialne ma na celu przedstawienie życia i twórczości tego wybitnego pisarza gatunku SF w roku, w którym przypada setna rocznica urodzin Stanisława Lema.

Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane w bardzo ciekawej formie fakty z życia i twórczości pisarza. Całość będzie przeplatana muzyką i animacjami komputerowymi specjalnie stworzonymi na potrzeby spektaklu.
Wszystko to przeplatane będzie, światłem, muzyką i obrazem. Autorski scenariusz został szczegółowo stworzony w takiej formie, aby trwające godzinne przedstawienie było pełne wątków fantastycznych, jak na twórczość Lema przystało.
– Chcemy przedstawić to wydarzenie głównie w oprawie audio-wizualnej, by było ciekawe nie tylko dla znawców twórczości Lema ale także dla osób, które zetkną się z tym pisarzem po raz pierwszy – mówi Dariusz Miziarski, autor projektu.
LEM 3836
Gminne Centrum
Kultury i Sportu
ul. Piastowska 10a
4 września 2021
godzina 19.00
sala kameralna I piętro
wstęp wolny
/GCKiS/
![Twórca Kombi oceniał młode talenty w Świdnicy. Znamy „Mistrzów klawiatury” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/page-konkurs-Mistrz-Klawiatury-2026-238x178.jpg)
![Rozbiły bank medali! Mażoretki „Prima” ze Świdnicy i „Fart” z Jaworzyny Śląskiej zachwyciły na mistrzostwach [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/page-sukcesy-mazoretek-ze-Swidnicy-i-Jaworzyny-w-kietniu-2026-238x178.jpg)

![Pożar i ewakuacja na wysokości. Strażackie ćwiczenia na terenie oczyszczalni [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/strazacy-100x75.jpg)




![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)
![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Wyjątkowy koncert trzech znakomitych artystów wkrótce w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)