Strona główna 0_Slider Zabytkowe auta opanowały Świdnicę. Uczestnicy rajdu zwiedzają Polskę zza kółka

Zabytkowe auta opanowały Świdnicę. Uczestnicy rajdu zwiedzają Polskę zza kółka [FOTO/VIDEO]

0

Ponad 30 samochodów zabytkowych wyruszyło w liczącą blisko tysiąc kilometrów trasą szlakiem wyjątkowych miast i miejsc UNESCO. Uczestnicy II edycji “Rajdu Tylko Dla Zuchwałych” zawitali w niedzielne przedpołudnie do Świdnicy, gdzie odwiedzili Rynek oraz Kościół Pokoju.

Druga edycja rajdu wystartowała w niedzielę z jaworskiego Rynku. – Na uczestników czeka nie lada wyzwanie, bowiem muszą pokonać podzieloną na siedem etapów trasę, która liczy niemal 1000 km! – tłumaczy Emilian Bera, burmistrz Jawora. Tegoroczna edycja rajdu ma charakter zarówno rekreacyjny jak i krajoznawczy. Popularyzuje turystykę samochodową, jednocześnie ukazując wyjątkowe miasta i miejsca Polski z najciekawszymi zabytkami w kraju. – Naczelnym celem rajdu jest jednak wytyczenie nowego szlaku turystycznego koncentrującego się przede wszystkim na wyjątkowości i pięknie pamiątek kultury wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wielki finał imprezy odbędzie się 31 lipca na Rynku Wielkim w Zamościu – dodaje Bera.

Podczas imprezy uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić m.in. Kościoły Pokoju w Jaworze i Świdnicy, Halę Stulecia we Wrocławiu, kopalnię ołowiu, srebra i cynku wraz z systemem gospodarowania wodami podziemnymi w Tarnowskich Górach, Królewskie Kopalnie Soli w Wieliczce i Bochni oraz zespół architektoniczno-urbanistyczny Starego Miasta w Zamościu.

/mn/