Strona główna 0_Slider Wrócił czar dawnych lat. Piękne powozy zawitały na świebodzicki rynek

Wrócił czar dawnych lat. Piękne powozy zawitały na świebodzicki rynek [FOTO]

0

W niedzielę, 18 lipca, na rynku w Świebodzicach odbyła się próba terenowa VII Międzynarodowego Konkursu Tradycyjnego Powożenia. Całe wydarzenie trwało do godziny 17:00, a momentem kulminacyjnym było przybycie zaprzęgów na hipodrom Zamku Książ. 

Zawody rozpoczęły się już w sobotę, kiedy to dokonano prezentacji przybyłych do wałbrzyskiego zamku koni oraz zabytkowych powozów wraz z pięknie stylizowanymi załogami. Pierwszemu etapowi zawodów towarzyszył także pokaz hodowlany. Najważniejsza część miała miejsce jednak w niedzielę, gdy uczestnicy mistrzostw podjęli rywalizację w próbie terenowej. Wśród konkurencji znalazły się m.in. przejazd kołem w wyznaczonej „rynnie” oraz cofanie powozu między słupkami. Obie te próby, ku uciesze zgromadzonych kibiców, odbyły się na świebodzickim rynku.

Po zmaganiach w Świebodzicach zawodnicy przejechali na hipodrom Zamku Książ, gdzie zmierzyli się w konkursie powożenia zręcznościowego. Tam z kolei jedna z konkurencji polegała na podjęciu kieliszka z winem, wypicia go, a następnie odstawienia na stojak bez zatrzymywania powozu. 

Całe wydarzenie nie skupiało się na rywalizacji, a bardziej na dobrej zabawie, promocji sportu, a także pokazaniu piękna zarówno koni, jak i zabytkowych powozów. W mistrzostwach uczestniczyło 14 załóg z Polski i Niemiec.

 

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułŚwidnica z drona – ul. Niecała [FOTO]
Następny artykułMetody cięcia metali