Strona główna 0_Slider Wory uprzątnięte, sprawa zgłoszona policji

Wory uprzątnięte, sprawa zgłoszona policji

0

Olbrzymie wory z częściami samochodowymi już nie straszą na malowniczej polnej drodze między Gruszowem a Śmiałowicami. Odpady zostały zabrane, ale na tym nie koniec sprawy.

Jak już informowaliśmy, o przykrym znalezisku zawiadomiła czytelniczka Swidnica24.pl. na początku tygodnia ktoś nielegalnie pozbył się części samochodowych, zapakowanych w olbrzymie brezentowe wory. Mogą pochodzić albo z jakiegoś warsztatu, albo z działalności przestępczej.

Drogę wcześniej z odpadów wysprzątał społecznik Waldemar Woźniak z Pszenna. I tym razem nie pozostał obojętny. – Po zawiadomieniu gmina Marcinowice dała samochód, wszystko zostało załadowane na samochód i zabrane do PSZOK-u – mówi pan Waldemar.

– Urząd Gminy Marcinowice, w odpowiedzi na doniesienie o porzuconych śmieciach na terenie drogi gminnej pomiędzy miejscowościami Gruszów i Śmiałowice, uprzejmie informuje, że odnaleziono trzy duże worki typu big bag na drodze prowadzącej do wsi Stefanowice, które to niezwłocznie tj. w dniu 21.07.br zostały przetransportowane na PSZOK w Marcinowice przy ul. Juliana Tuwima. O powyższym zdarzeniu został powiadomiony Posterunek policji w Marcinowicach – informuje sekretarz Robert Sawicki. Worki zostały zabezpieczone do postępowania. Być na może po przeszukaniu ich zawartości uda się odnaleźć sprawcę.

Za nielegalny wywóz odpadów grozi grzywna od 20 do 5 tysięcy złotych.

/red./