Strona główna Sport Wielkie kolarskie emocje już w sobotę. Poszukają następców olimpijczyka

Wielkie kolarskie emocje już w sobotę. Poszukają następców olimpijczyka

1

3 lipca Nowice staną się stolicą polskiego kolarstwa. Zbliża się VII edycja wyścigu „Szukamy następców olimpijczyka Tadeusza Mytnika”. Udział w wydarzeniu dotychczas potwierdziło 130 reprezentantów klubów kolarskich z całej Polski. Nie zabraknie najbardziej utytułowanych kolarzy w naszym kraju, z olimpijczykiem Tadeuszem Mytnikiem na czele. Zgłoszenia cały czas napływają.

To będzie z całą pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń kolarskich w Polsce. Zawodnicy będą ścigać się na trasie, która w tym roku przebiegać będzie przez aż cztery miejscowości gminy Jaworzyna Śląska: Nowice, Bolesławice, Stary Jaworów i Piotrowice Świdnickie. Organizatorami są Miejski Klub Sportowy Karolina Jaworzyna Śląska oraz Stowarzyszenie „Nowice – nasza wieś”. W organizację włącza się corocznie także sam Tadeusz Mytnik – jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w naszym kraju, członek zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który pierwsze sportowe kroki stawiał właśnie w gminie Jaworzyna Śląska, w MKS „Karolina”.

Moja pasja rodziła się tu, w Nowicach. Nie sądziłem, że po wielu latach, po kilku dekadach ona się przeniesie na coś tak wielkiego, że stanę się wzorem dla młodzieży. Cechami sportowca są cierpliwość i pokora. Tego chcemy nauczyć młodych ludzi. Żeby poznali siebie, poczuli, jaka jest ich wartość, właśnie poprzez sport. Żeby wiedzieli, że pokora daje dużo, bo pokorny człowiek ma wiele możliwości, wiele dróg życia. I to właśnie w Nowicach, w gminie Jaworzyna Śląska, w powiecie świdnickim z sąsiadami, znajomymi, przyjaciółmi, rodziną, czynimy – mówi Tadeusz Mytnik.

Swój udział w wydarzeniu potwierdzili utytułowani polscy kolarze, m.in. Józef Beker, Mieczysław Nowicki, Rajmund Zieliński, Henryk Charucki. W wyścigu mogą wziąć udział zawodnicy w każdym wieku – zrzeszeni, którzy posiadają aktualną licencję kolarską i ważne badania lekarskie oraz niezrzeszeni po wypełnieniu oświadczenia (w dniu zawodów). Dzieci startują za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów, w ich obecności. Kto nie zdążył zapisać się przez internet, może to zrobić w dniu wydarzenia. Biuro zawodów będzie czynne w Nowicach w „Koziarni” w godzinach od 8.00 do 9.30.

Start wyścigu zaplanowano na godz. 11.00. Na mecie na wszystkich uczestników czekać będą pamiątkowe medale, a na najlepszych atrakcyjne nagrody. Po sportowych emocjach na trasie wyścigu organizatorzy zapraszają na piknik, który odbędzie się na terenie „Koziarni”.  Szczegółowy regulamin dostępny jest na stronie www.mkskarolina.com.

Harmonogram wydarzenia:

  • 8.00-9.30 – zapisy,
  • 10.00-15.00 – fotobudka, warsztaty strzelania z łuku tradycyjnego pod okiem utytułowanego łucznika Roberta Cieślaka,
  • 11.00 – start pierwszych zawodników,
  • 11.00-16.00 prezentacja XIX strojów przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Jaworzyna,
  • 13.30-14.00 pokazy sekcji judo działających przy MKS Karolina,
  • 15.00-18.00 strefa aktywności dla dzieci,
  • 16.00-20.00 zjeżdżalnia dla dzieci,
  • 16.30-17.00 – występ zespołu „Jaworzynianie”,
  • 18.00-24.00zabawa taneczna z zespołem Janko.

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/