Strona główna 0_Slider Wakacje pod znakiem drogowych remontów. Wrocławska blisko kolejnego etapu prac, trwa przebudowa...

Wakacje pod znakiem drogowych remontów. Wrocławska blisko kolejnego etapu prac, trwa przebudowa al. Niepodległości [FOTO]

2

Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zakończyło główną część robót prowadzonych na fragmencie ulicy Wrocławskiej, które związane były z przebudową sieci wodociągowej. Oznacza to, że niebawem rozpocznie się kolejny etap prac. Przebudowę przechodzi również odcinek al. Niepodległości. Zobacz relację z prac prowadzonych na ważnych arteriach komunikacyjnych Świdnicy.

Przypomnijmy, w połowie marca na ulicy Wrocławskiej ruszyły prace mające związek z realizowaną przez Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przebudową sieci wodociągowej. Roboty zostały podzielone na etapy. W pierwszej kolejności zajęto się odcinkiem od ulicy Wodnej do Rzeźniczej. Po jego zakończeniu rozpoczną się prace na odcinku od ulicy Rzeźniczej do skrzyżowania z Łączną.

Przy okazji inwestycji wodociągowej postanowiono zająć się remontem nawierzchni na ponad 600-metrowym odcinku ulicy Wrocławskiej – od skrzyżowania z ulicą Wodną do okolic skrzyżowania z ulicą Łączną. Przewidziano nie tylko wymianę nawierzchni ulicy, ale też m.in. remont wjazdów na posesje, wykonanie prac związanych z odwodnieniem regularnie zalewanego chodnika po stronie numerów parzystych ulicy Wrocławskiej – na odcinku od ul. Wodnej do ul. Rzeźniczej. Realizacja tych prac pochłonie blisko 563 tys. złotych. Zakończenie prac drogowych planowane jest na 30 listopada 2021 roku.

5 czerwca rozpoczął się remont al. Niepodległości. – Ze względów logistycznych i finansowych zadanie podzielone zostało na III etapy. Pierwszy z nich obejmie odcinek od placu Wolności do skrzyżowania z ul. 8 Maja. W kolejnym przebudowany zostanie odcinek od skrzyżowania z pl. 1000-lecia do ulicy Nauczycielskiej i w ostatnim etapie pozostanie do zrealizowania fragment do skrzyżowania z placem Grunwaldzkim – wyjaśniała wcześniej Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

W ramach I etapu remontu al. Niepodległości przebudowana zostanie jezdnia al. Niepodległości, chodniki i oświetlenie uliczne, na wysokości skweru znajdującego się między al. Niepodległości a ulicą Garbarską wykonana zostanie zatoka autobusowa, natomiast wzdłuż alei powstanie 20 miejsc parkingowych. Całość przebudowy zaplanowanej w I etapie ma zostać zrealizowana do 31 maja 2022 roku i kosztować będzie blisko 5 mln 874 tys. złotych.

/mn/

Poprzedni artykułŻłobek Kraków – gdzie rekrutują?
Następny artykułGdzie szukać jakościowych plakatów na ścianę?