Strona główna 0_Slider Tym razem Foto-Higiena okazała się lepsza

Tym razem Foto-Higiena okazała się lepsza [FOTO]

0

Po raz kolejnym w krótkim odstępie czasu doszło do konfrontacji piłkarzy Polonii-Stali Świdnica i Foto-Higieny Gać. Po czerwcowym, wyjazdowym zwycięstwie biało-zielonych, tym razem w grze kontrolnej przed startem nowego sezonu górą byli przeciwnicy. 

Przypomnijmy, że w sobotę 19 czerwca w ostatniej kolejce sezonu 2020/2021 świdniczanie pokonali przeciwników na ich własnym terenie 3:2. Po tym spotkaniu obie ekipy formalnie pożegnały się z rozgrywkami III ligi, spadając do niższej klasy rozgrywkowej. Do gacian uśmiechnęło się jednak szczęście. Ze względu na rezygnację z awansu mistrza IV ligi opolskiej – Ruchu Zdzieszowice, a także wicemistrza tych rozgrywek – LZS-u Starowice Dolne, Foto-Higiena jeszcze po perturbacjach i sprawach rozstrzyganych przez Polski Związek Piłki Nożnej zachowała ostatecznie ligowy byt. Dziś obie ekipy znajdujące się na nieco innym etapie przygotowań zmierzyły się po raz kolejny.

Widać było, że drużyny są na innym etapie przygotowań. My mieliśmy tydzień przeciążeniowy, byliśmy po codziennych treningach i środowym sparingu z Prochowiczanką Prochowice. Dla Foto-Higieny, która rusza z ligą już za tydzień, była to próba generalna. Nasz start zaplanowany jest z kolei na 14 sierpnia (od red. domowy pojedynek z Sokołem Wielka Lipa). W dzisiejszym starciu borykaliśmy się z różnych względów z absencjami sześciu zawodników. Z założeń taktycznych jestem zadowolony, z gry po części też, bo stworzyliśmy sobie kilka naprawdę dogodnych sytuacji do strzelenia gola. Była poprzeczka Sebastiana Bialasika, czy niewykorzystana sytuacja sam na sam naszego napastnika. Nie ustrzegliśmy się oczywiście kilku głupich strat i musimy to wyeliminować. Cieszą kolejne debiuty w seniorskiej drużynie na przykład młodego Emila Migasa z rocznika 2005. Pracujemy dalej – ocenia trener świdnickiej drużyny, Grzegorz Borowy.

Finalnie Foto-Higiena Gać zwyciężyła 2:0. Pierwsze trafienie przeciwnicy zanotowali w 47. minucie po dobrej wrzutce ze skrzydła i skutecznie wykończonej akcji. Trafienie na 2:0 miało miejsce pod koniec spotkania i było dość przypadkowe. Futbolówka po rykoszecie i odbiciu się od jednego z naszych graczy wturlała się do sieci. We wtorek, 3 sierpnia świdniczanie zagrają kolejny, dodatkowy test-mecz. O godz. 18.00 na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji podejmiemy przedstawiciela klasy okręgowej – Zjednoczonych Żarów.

Polonia-Stal Świdnica – Foto-Higiena Gać 2:0 (0:0)

Polonia-Stal: Szczepaniuk, Czarny, Paszkowski, Salamon, Białas, Filipczak, Staroń, Białasik, Tragarz, Myrta, Migas, Michta, Barros, Kusio oraz 3 zawodników testowanych.

/MDvR/

Poprzedni artykułFetor i śnięte ryby w przypałacowym stawie
Następny artykułLokalna kartka. 366 wpisów upamiętniających miejsca i wydarzenia z gminy Żarów