Strona główna 0_Slider To nie UFO, to labirynt! Kręgi w kukurydzy pod Świdnicą

To nie UFO, to labirynt! Kręgi w kukurydzy pod Świdnicą [FOTO/VIDEO]

0

Zajmuje powierzchnię około trzech hektarów, jego ściany wysokie są już na ponad metr i niebawem będzie można się w nim zgubić. Na polu między Tomkową a Starym Jaworowem kształtów nabiera gigantyczny labirynt utworzony z zasianej kukurydzy.

W ubiegłym roku ogólnodostępna atrakcja powstała pod Milikowicami i cieszyła się sporą popularnością wśród mieszkańców regionu. Tym razem labirynt został zasiany między Tomkową a Starym Jaworowem, na polu należącym do gospodarstwa Majątek Ziemski Stary Jaworów. – Tak jak w ubiegłym roku ma on powierzchnię około 3 ha. Mamy 15 kręgów, które będą ścianami labiryntu – opisywał wcześniej Aleksander Wysocki z firmy Corteva Agriscience, która drugi rok z rzędu wsparła realizację nietypowego projektu.

Docelową postać kukurydziany labirynt ma osiągnąć za kilka miesięcy. – Jesienią zapraszamy na Dni Kukurydzy, podczas których labirynt będzie można przejść i obejrzeć w pełnej krasie – zachęcał Wysocki. – Zapraszamy gorąco do tego, żeby tutaj przyjeżdżać. Labirynt jest otwarty, można przyjeżdżać, zwiedzać, bawić się w tym labiryncie – oczywiście za jakiś czas – dodał.

/mn/

Poprzedni artykułInternetowy sklep z upominkami dla każdego
Następny artykułBrak nowych zakażeń w powiecie świdnickim. Najnowsze dane resortu zdrowia