Strona główna 0_Slider Szarżę pijanego kierowcy zakończyło obywatelskie zatrzymanie na rondzie Popiełuszki

Szarżę pijanego kierowcy zakończyło obywatelskie zatrzymanie na rondzie Popiełuszki

4

Dzięki innym kierowcom udało się zatrzymać mężczyznę, który pijany spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Jak się okazało, miał w organizmie blisko 2,5 promile alkoholu.

 – Około 17.00 na ul. Esperantystów/Szarych Szeregów doszło do kolizji z udziałem samochodów marki Seat i Citroen. Kierujący Seatem, który był sprawcą, oddalił się z miejsca zdarzenia. Jak podejrzewali inni uczestnicy ruchu, mógł być pijany. Dzięki obywatelskiemu zatrzymaniu jazda Seata zakończyła się na rondzie księdza Popiełuszki. Podejrzenia potwierdziły się podczas badania, kierowca miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Nieodpowiedzialny kierowca ma 61 lat i jest mieszkańcem powiatu świdnickiego. Odpowie za spowodowanie kolizji i jadę pod wpływem alkoholu, za co grozi do 2 lat więzienia. Został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

– Szczególne słowa uznania należą się tym, którzy nie zlekceważyli zagrożenia, jakie stwarzał pijany kierowca i podjęli skuteczne działania, by go zatrzymać. Zachęcamy, by zawsze zgłaszać informacje o osobach, które mogły wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków – dodaje policjantka.

/red./
Za zdjęcie i CYNK! dziękujemy czytelnikowi Michałowi, który uczestniczył w zatrzymaniu pijanego kierowcy Seata.