Strona główna 0_Slider Sygnaliści myśliwscy walczyli o Kryształowy Róg

Sygnaliści myśliwscy walczyli o Kryształowy Róg

0

Po raz dziewiętnasty reprezentanci kół łowieckich i nadleśnictw z Dolnego Sląska oraz Opolszczyzny walczyli w Konkursie Sygnalistów Myśliwskich “O Kryształowy Róg”. Głównej nagrody jury nie przyznało, ale na najlepszych czekały statuetki i dyplomy.

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Wałbrzychu, Urząd Miasta Świdnica, Nadleśnictwo Świdnica i Świdnicki Ośrodek Kultury wspólnie zorganizowali konkurs, który kultywuje myśliwskie muzyczne tradycje. 4 lipca w szranki stanęło 16 solistów i trzy zespoły. – Niestety, pandemia wpłynęła na mniejsze niż jeszcze dwa lata temu rozmiary naszego konkursu – mówi Andrzej Bartczyszyn z Komisji Tradycji i Kultury Łowickiej PZŁ w Wałbrzychu. W jego ocenie poziom był wysoki. Jak zagrali najlepsi, mogła przekonać się także publiczność zgromadzona na świdnickim Rynku.

Nagrody za zajęcie pierwszych miejsc w poszczególnych klasach z rąk nadleśniczego świdnickiego Romana Bereźnickiego, łowczego wałbrzyskiego Huberta Drzewieckiego oraz zastępcy dyrektora ŚOK Bożeny Kuźmy i Andrzeja Bartczyszyna odebrali:

Szymon Giemza z KŁ Hubertus w Lublińcu (1 miejsce soliści klasa D), Paweł Smogór ZSM Królewscy z Niepołomic (1 miejsce soliści klasa C), Elżbieta Liszczyńska  z Nadleśnictwa Lubin (1 miejsce soliści klasa B), zespół ZSM Nadleśnictwo Lubin (1 miejsce zespołów klasa C) oraz Izerskie Echo (1 miejsce zespołów w klasach B i MB).

Konkurs uświetnił swoim występem Reprezentacyjny Zespół Muzyki łowieckiej i Leśnej Okręgu Wałbrzyskiego PZŁ “Odgłosy Kniei”.

/red./