Strona główna Sport Moto Świdniczanin wciąż na prowadzeniu w mistrzostwach kraju

Świdniczanin wciąż na prowadzeniu w mistrzostwach kraju [FOTO]

0

W ostatni weekend na Torze Poznań odbyła się kolejna runda Mistrzostw Polski Endurance w wyścigach samochodowych, w których uczestniczył 26-letni świdniczanin, Damian Lempart. Kierowca wraz ze swoim zmiennikiem, Michałem Walczakiem-Makowieckim, zajął bardzo solidne, trzecie miejsce w dwugodzinnej rywalizacji (klasa Super S Cup), a kwalifikacje do wyścigu skończył z drugim czasem.

Wyścig Endurance odbył się wyjątkowo bez większych zdarzeń losowych, wymagających wyjazdów samochodu bezpieczeństwa na tor, co zmusiło praktycznie całą stawkę do niemalże ciągłej jazdy w tempie sprinterskim przez dwie godziny. Zadania nie ułatwił ciągły brak optymalnego ustawienia samochodu, co powodowało u kierowców stratę nawet 0,5 sekundy na pojedynczym okrążeniu.

Przez cały weekend ciężko było nam się „wstrzelić” w optymalny setup samochodu, z czym mieliśmy sporego pecha. Drobne poprawki przed wyścigiem zdecydowanie pomogły, ale nie trafiliśmy z ciśnieniami opon, które znacząco nas spowalniały podczas mojego pierwszego stintu. Dopiero przy pit-stopie jak skorygowaliśmy ciśnienie, auto prowadziło się zdecydowanie lepiej. Pomimo znacznej degradacji opon na mój finałowy, trzeci stint (około 90. minuta jazdy ze wszystkich 120 minut łącznie), z marszu poprawiłem swój najlepszy czas z początku wyścigu o 0,5 sekundy, na mocno przegrzanej i zużytej już oponie. Niemniej jednak mamy podium, pokazaliśmy mocne tempo pomimo problemów technicznych i wciąż jesteśmy w grze o tytuł mistrza Polski. Dziękuję moim partnerom: RaceArena Wrocław, Delta-Tech Świdnica oraz Sparco za ogromne wsparcie w aktualnym sezonie wyścigowym – komentuje zadowolony Damian Lempart.

W najliczniejszej i określanej jako najbardziej konkurencyjnej klasie „Super S Cup”, startowało z załogą Lempart/Makowiecki razem 9 samochodów, gdzie liczba wszystkich samochodów z innych kategorii wynosiła łącznie 32. Kierowcy w ciągu wyścigu muszą dokonać dwa zjazdy na obowiązkowy pit-stop i zmianę kierowców. Świdniczanin z kolegą zespołowym aktualnie prowadzą w klasyfikacji mistrzostw Polski z przewagą jednego punktu. Następne rundy krajowego czempionatu na Torze Poznań odbędą się w dniach 10-12 września oraz 1-3 października.

/MDvR, FOTO: Mikołaj Pogonowski / Ministry of Speed/