Strona główna Wydarzenia Żarów Stworzyli kolejny zielony przystanek

Stworzyli kolejny zielony przystanek [FOTO]

0

W otoczeniu przyrody pasażerowie mogą oczekiwać na autobus w kolejnym punkcie na terenie Żarowa. Przy ulicy Armii Krajowej, w pobliżu Urzędu Miejskiego, powstał ekologiczny przystanek autobusowy. Wiata przystankowa obsadzona została roślinnością, a obok w donicy nasadzono ozdobne trawy i krzewy. Rosnące tam rośliny oczyszczą powietrze, obniżą temperaturę, dadzą cień i poprawią miejską estetykę.

Zależy nam na tym, aby Żarów był miastem zielonym. Zieleń nie tylko cieszy oko i daje cień, ale też oczyszcza powietrze. Otoczone roślinami przystanki nie tylko wyglądają interesująco. Wprowadzają też zieleń tam, gdzie jest bardzo potrzebna – w miejscach oczekiwania na środek transportu. Rośliny obniżają temperaturę i uprzyjemniają oczekiwanie na autobus w upalny dzień. Woda opadowa gromadzona pod przystankiem jest wykorzystywana do nawadniania pnączy na ścianie. Posadzone wokół rośliny produkują tlen, poprawiają jakość powietrza, zmniejszają ilość pyłów zawieszonych i innych zanieczyszczeń – mówi Patrycja Sozańska z Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Teren przy powstałym zielonym przystanku zostanie jeszcze wyłożony kostką betonową aż do miejsca, w którym znajdują się pojemniki na zbiórkę selektywną. Wszystkie działania ekologiczne są finansowane ze środków budżetu gminy Żarów.

/UM Żarów, opr. mn/