Strona główna Artykuł sponsorowany Czy zakładanie ogrodów warto zlecić firmie zewnętrznej?

Czy zakładanie ogrodów warto zlecić firmie zewnętrznej?

0
Wyraźnie wzrosło w minionej dekadzie zainteresowanie Polaków ofertą przedsiębiorstw zajmujących się projektowaniem i zakładaniem ogrodów. Realizacja wyszukanych aranżacji, a także gruntowne przeobrażenie przydomowego krajobrazu, także wliczając w to roboty ziemne, wymaga wsparcia profesjonalistów. Czy i kiedy warto podeprzeć się firmą zewnętrzną, oferującą zakładanie ogrodów?

Czy warto zlecić zakładanie ogrodów?
Wraz ze wzrostem oczekiwań Polaków względem ogrodów, na rodzimym rynku pojawiło się wiele firm zajmujących się zielenią. Trzeba przyznać, że stylowe kompozycje ogrodowe wymagają sporej wiedzy, wliczając w to profesjonalne projektowanie ogrodów, wykorzystanie maszyn ziemnych i ogrodowych, dobór odpowiednich nasadzeń, małej architektury, systemów nawodnieniowych itd. To złożone, wieloetapowe projekty ogrodów. Zdecydowana większość klientów nie ma czasu ani energii wgryzać się w ten temat samemu – chce szybkich, widocznych efektów. Tutaj z pomocą idzie firma oferująca zakładanie ogrodów od A do Z. Wystarczy zlecić jej konkretną koncepcję i czekać na wymarzony efekt. Przykładowe inspiracje i realizacje projektów ogrodów możecie prześledzić np. na MG-Ogrody.pl.

Zakładanie ogrodów: jak zaprojektować ogród krok po kroku z firmą zewnętrzną?
Kompleksowe usługi, łącznie z pielęgnacją zieleni w ogrodzie przez cały rok, często trafiają do tych najbardziej wymagających klientów, którzy są gotowi inwestować rocznie konkretne kwoty na swój „przydomowy park”. W większości przypadków jednak zakładanie ogrodów prowadzone jest jako wsparcie w tych czynnościach, których właściciel posesji nie jest w stanie wykonać ze względu na brak sprzętu lub wiedzy.

Fot. Nieprzeciętna aranżacja ogrodu

Przykładem takich czynności jest budowa systemów nawadniających, wykonywanie nasadzeń czy zakładanie trawników. Profesjonalne zakładanie ogrodów przewiduje nierzadko pewne poprawki w ukształtowaniu terenu w ogrodzie, to zatem także prace ziemne oraz specjalistyczne prace jak wycinka lub przycinanie drzew. Oczywiście wszystkie te czynności poprzedza projektowanie ogrodów, etap często przez klientów marginalizowany. Tymczasem wsparcie doświadczonego specjalisty architekta jest tutaj nieocenione, wyeliminuje popularne błędy, wynikające z braku wiedzy o nasadzeniach, pielęgnacji roślin itp.

Zakładanie ogrodów na własną rękę – czy to się opłaca?
Owszem, jeśli jesteśmy gotowi postawić na swój autorski projekt oraz zaryzykować. Jednakże i tutaj najczęściej pojawia się potrzeba kontaktu z firmą, która prowadzi zakładanie ogrodów, jak MG-Ogrody.pl. Tego typu przedsiębiorstwa prowadzą również usługi wypożyczania sprzętu do prac ogrodowych. Kupno takich urządzeń do jednorazowego zastosowania jest całkowicie nieuzasadnione, stąd ciekawa opcja na krótkoterminowy najem różnego rodzaju glebogryzarek, pilarek, kosiarek, pomp do wody, agregatów itp. Oczywiście ponosi się wówczas pewne koszty związane z najmem i kaucją, jednak prowadzenie prac na własną rękę to zawsze parę groszy w kieszeni. Czy to nie aby pozorna oszczędność? To już inna kwestia…

Zakładanie ogrodów bywa skomplikowane i czasochłonne. W wielu przypadkach szacowane koszty, czas, konieczność poprawek, wypożyczania sprzętu, kupno materiałów itp., zbliżają całkowity koszt realizacji takiego projektu do tego, co od podszewki zrobiłaby za nas firma prowadząca projektowanie ogrodów.

Najlepiej więc zebrać oferty od lokalnych firm oraz stworzyć swój własny kosztorys z pewnym naddatkiem procentowym, a następnie ocenić czy różnica, która wyjdzie jest warta czasu i energii poświęconej na realizację projektu.

/Artykuł sponsorowany/