Strona główna Artykuł sponsorowany Sprawdzone sposoby na pozyskanie leadów sprzedażowych

Sprawdzone sposoby na pozyskanie leadów sprzedażowych

0
Pozyskiwanie leadów sprzedażowych jest głównym celem kampanii, prowadzonych za pomocą różnych narzędzi marketingowych. Do najpopularniejszych kanałów dotarcia należy Internet oraz telemarketing. Skuteczna może także okazać się baza e-mail, do wysyłania wiadomości z formularzem do wypełnienia. Jak dobrze zaplanować kampanie? Postaw na sprawdzone rozwiązania, które przynoszą oczekiwane korzyści w pozyskaniu leadów sprzedażowych.

Klienci prowadzący działalność B2B w branży nieruchomości i telekomunikacji od dawna wykorzystują możliwość precyzyjnego dotarcia do odbiorców usług. Dla dynamicznie rozwijającej się branży OZE pozyskiwanie nowych klientów przez leady sprzedażowe to podstawa działań marketingowych. Dzięki leadom mają szansą na zwiększenie sprzedaży i wyprzedzenie konkurencji w walce o klientów. Do przeprowadzenia kampanii warto zatrudnić wyspecjalizowaną agencję marketingową, która ma doświadczenie w tego typu działaniach. Najważniejsze są rezultaty, na których opierają się dalsze działania handlowców.

Pozyskiwanie leadów sprzedażowych
Dobrze zaplanowane i przeprowadzone kampanie mające na celu pozyskiwanie leadów sprzedażowych to klucz do sukcesu. Firm pragną zdobyć kontakt do wstępnie zainteresowanych ofertą konsumentów. Kampanie takie są prowadzone między innymi dla branży motoryzacyjnej, finansowej, bankowej, dla firm z sektora ubezpieczeniowego i inwestycyjnego.

Zawęża się działania do grona odbiorców, którzy wyrazili zainteresowanie zakupem określonych usług lub produktów, nie podjęli jednak ostatecznej decyzji. Są na etapie zbierania informacji, rozpatrywania różnych opcji i wydatków. W tym momencie zakupów Klienci są zazwyczaj wyjątkowo chętni do rozmowy z handlowcem. Chcą, aby przedstawić szczegółową ofertę, zadają dodatkowe pytania i proszą o dopasowanie produktu/usługi do indywidualnych potrzeb.

Pracując na tak przygotowanym gruncie, wszystkie kolejne działania są znacznie bardziej efektywne. Dlatego warto sięgnąć po narzędzia generujące pozyskiwanie leadów i sprawić, aby przyniosły jak najwięcej kontaktów.

Pozyskiwanie nowych klientów przez agencję
Prowadzone przez wyspecjalizowaną agencję kampanie są niezwykle skuteczne. Celem jest  wyselekcjonowanie wstępnie zainteresowanych konsumentów, którzy potrzebują jakiegoś dodatkowego impulsu do zakupu. Agencja przeprowadza kampanię przez Internet bądź wykorzystuje telemarketing. Klient wypełnia formularz i zgadza się na przedstawienie oferty wg zaleceń RODO.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułCzyja zguba?
Następny artykułNoc pełna grozy, czyli MARATON HORRORÓW w Cinema 3D w Świdnicy!