Strona główna 0_Slider Sikorskiego wreszcie bez dziur? Przetarg ogłoszony

Sikorskiego wreszcie bez dziur? Przetarg ogłoszony

1

W tym miejscu jest łata na łacie, a po zimie dziura na dziurze. Najbardziej zniszczony odcinek ul. Sikorskiego doczeka się remontu. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie prac.

Po wielu latach oczekiwań zostanie dokończony remont ul. Sikorskiego w Świdnicy. Odcinek od ronda do ul. Langiewicza do ronda Solidarności został zmodernizowany już 7 lat temu. Aż do tego roku miastu nie udało się pozyskać środków ani wygospodarować własnych na dokończenie prac do skrzyżowania z ul. Zamenhofa. Bedzie to możliwe m.in. dzięki dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych. – Świdnica otrzyma dofinansowanie w wysokości 1 877 193 zł na remont ulicy Władysława Sikorskiego, od skrzyżowania z sygnalizacją świetlną przy ul. Strzegomskiej do skrzyżowania z ul. Langiewicza, wraz budową sięgacza do budynków mieszkalnych nr 42 a-d. Przeprowadzony będzie on na przełomie 2021 i 2022 roku – informował magistrat wiosną tego roku.

1 lipca został ogłoszony przetarg na wykonanie remontu. Miasto czeka na oferentów do 23 lipca. Jeśli uda się wyłonić wykonawce, umowa ma zostać podpisana najpóźniej do 23 sierpnia.

Remont ma objąć podbudowę i nawierzchnię jezdni, chodniki, budowę ścieżki rowerowej, zatoki przystankowej oraz ustawienie wiaty dla podróżnych. Zgodnie z warunkami przetargu remont powinien zostać wykonany do 15 czerwca 2022 roku.

/asz/

Poprzedni artykułPochodzący ze Świdnicy raper Sobel wyrzucił fana ze sceny. Zachęcał publiczność do wykrzykiwania „je#ać cwela”
Następny artykułSkuteczna pielęgnacja skóry? Postaw na kosmetyki z CBD!