Strona główna 0_Slider Są chętni do przebudowy Polnej Drogi w Świdnicy

Są chętni do przebudowy Polnej Drogi w Świdnicy

4

Ulica Polna Droga nad zalewem Witoszówka w Świdnicy należy do najbardziej dziurawych w Świdnicy. Miasto planuje wydać 9, 83 mln zł na gruntowny remont i rozbudowę. Do przetargu swoje oferty złożyło sześć firm.

Wizualizacja przebudowanej Polnej Drogi (mat. UM Świdnica)

25 maja świdnicki magistrat ogłosił przetarg na przebudowę 755-metrowego odcinka Polnej Drogi. W ramach inwestycji przewidziano całkowitą rozbiórkę istniejącej konstrukcji jezdni, zjazdów, chodników i ścieżek rowerowych. Nowa będzie więc nie tylko nawierzchnia jezdni, ale również chodników znajdujących się po obu stronach ulicy. Ścieżka rowerowa poprowadzona zostanie wzdłuż jezdni, dzięki czemu piesi poruszający się promenadą nad zalewem Witoszówka będą mogli korzystać z chodnika o szerokości 4 metrów. Wzdłuż samego ciągu pieszego nad zalewem przybędzie też ławek, których zgodnie z projektem przebudowy będzie w sumie 22.

W ramach drogowej inwestycji przewidziano powiększenie parkingu przy bosmanacie, na którym zmieści się w sumie 129 aut. Kolejnych 40 miejsc postojowych powstanie na nowym parkingu przy skateparku. W planach jest również budowa zatok autobusowych na wysokości skrzyżowania Polnej Drogi z ulicą Stamma, a także wymiana istniejącego oświetlenia na ledowe. Przebudowa Polnej Drogi zakłada też wprowadzenie elementów uspokojenia ruchu – wyniesione przejścia dla pieszych powstaną na wysokości skrzyżowania z ulicą Chopina, a także przy ścieżce dla pieszych prowadzącej w stronę ulicy Paderewskiego. W ramach oddzielnego zadania przewidziano budowę sygnalizacji świetlnej wzbudzanej w rejonie skrzyżowania z ulicą Chopina.

Najtańsza ze złożonych ofert na wykonanie zadania pn. „Rozbudowa ul. Polna Droga w Świdnicy” opiewa na kwotę 8, 64 mln zł., a najdroższa na ponad 11, 2 mln zł. Wybór wykonawcy nastąpi w ciągu miesiąca. Zadanie wg warunków przetargu powinno zostać zrealizowane do 30 listopada 2022 roku.

/opr. red./

Poprzedni artykuł10 nowych ofiar Covid-19 w Polsce. Jaka sytuacja w powiecie świdnickim i na Dolnym Śląsku?
Następny artykułWakacje w Świdnicy nie są nudne. Fundacja Ładne Historie zaprasza najmłodszych i trochę starszych